Kakva utakmica u Kneževu, čak 11 pogodaka, svi iz igre, i pobjeda progresa nad Partizanom od 8:3! Ono što je fascinantno jeste da je domaćin u razmaku od 13 minuta postigao čak šest golova, od 23. minuta do 37. U tom periodu u rasponu od tri minuta Nikola Đukarić postigao je het-trik! Prvo poluvrijeme završeno je ubjedljivim vodstvom Progresa (6:1), da bi izabranici trenera Branislava Simidžije dodali gas u nastavku i stigli do velikih 8:1. U poslednjih 15 minuta ipak slijedi malo opuštanje i gosti iz Kostajnice sa dva pogotka koliko – toliko umanjuju veliko vodstvo Progresa.

Jedan od razloga visokog poraza Partizana jeste i povreda golmana Karanovića koji je u devetom minutu morao van igre, a ni kriv ni dužan izrešetan je rezervista Slijepčević.

Progres je tako barem privremeno preuzeo vodstvo na tabeli regionalnog Zapada, sa 15 bodova.

PROGRES – PARTIZAN 8:3 (6:1)

Strijelci: 1:0 M. Budić (23), 2:0 Ljuboja (26), 3:0 Verić (28), 4:0 Đukarić (33), 5:0 Đukarić (36), 6:0 Đukarić (37), 6:1 Tintor (44), 7:1 Verić (53), 8:1 Budić (54), 8:2 Kantar (74), 8:3 Zgonjanin (87). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Tadić (Banjaluka). Pomoćnici: Miloš Đermanović (Čelinac) i Igor Balać (Banjaluka). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Žuti kartoni: Stojanović (Progres), Kostadinović (Partizan).

Progres: M. Marković (od 85. Marjanović), Stojanović, O. Marković (od 46. Dukić), Vučić, Vuković, Verić, M. Budić, P. Budić, Đukarić (od 78. Glamočić), Ljubja, Milanović.

Partizan: Karanović (od 9. Slijepčević), Kostadinović (od 46. Zgonjanin), Oljača, Gavrilović, Grbić, Tintor, Zdjelar, Delismajlović, Knežević, Slijepac, Zec (od 72. Kantar).