Fudbaleri Ljubića priredili su najveće iznenađenje u četvrfinalu Kupa RS, pošto su kao domaćini porazili banjalučki Borac 2:1.

Premda su gosti u Prnjavor stigli po pobjedu, domaći su odigrali utakmicu sezone, a rezultat nije izostao. U prvih 45 minuta Ljubić je igrao odlično a do prednost dolazi u 27. minuti kada kapiten Segić bježi odbrani Borca, te sa iskosa sa lijeve strane pogađa donji lijevi ugao nemoćnog Savatovića. U 41. minuti novi hladan tuš za favorizovane goste, kada Segić ponovo bježi odbrani Borca, te povisuje na 2:0.

U drugih 45 minuta očekivalo se da će Borac zaigrati bolje, ali to se nije dogodilo. Premda su gosti imali posjed lopte, borbeni domaćin bez problema je odolijevao, a šansu je vrebao iz kontra napada. Prvi u nizu izrodio se u 58. minuti kada Segić bježi po desnoj strani, šutira, ali Savatović brani. U 76. ponovo je Segić u centru pažnje, ali njegov udarac završava preko gola. Dva minuta kasnije tračak nade Borcu vratio je Dujaković koji sa 20-ak metara preciznim udarcem smanjuje na 2:1.

U finišu susreta, tačnije u 85. minuti ponovo je Segić u šansi, ali Savatović brani. Do kraja susreta mreže su ostale mirne, pa je Ljubić po drugi put u istoriji uspio se plasirati u polufinale Kupa RS, te se naći u društvu Radnika, Krupe i Jedinstva.

LJUBIĆ – BORAC (BL) 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Segić (27), 2:0 Segić (42), 2:1 Si. Dujaković (81). Stadion: SC “Siniša Peulić”. Gledalaca: 300. Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici: Zoran Radaković i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Kontrolor: Dragiša Đurić (Bijeljina). Žuti kartoni: Jagodić, Gajić, Žerebni (Ljubić), Mazić, Bajić (Borac).

Ljubić: Ratković, Radaković, Kovačević, Kojić, B. Žižak, Jagodić, Segić, A. Žižak, Burgić (od 35. Subić), Grahovac (od 79. Vasić), Gajić (od 88. Žerebni).

Borac (BL): Savatović, Bajić, Šikanjić, Ćosić, Žeravica, Mojović, St. Duajković (od 46. Si. Dujaković), Burazor, Mazić, Popović (od 46. Aničić), Čudić (od 67. Jakupović).