Fudbaleri prnjavorskog Ljubića sa čitavim plijenom vraćaju se kući iz Dubrava, nakon što su savladali domaćina  minimalnim reultatom 1:0 u okviru 17. kola Druge lige Zapad.

Gosti su svim segmentima igre nadigrali domaćina, a da su napadači Ljubića bili malo precizniji pobjeda je mogla biti uvjerljivija.

Već u prvim minutama, Dubrave kreću agresivno i stvaraju prvu priliku, Meris Demo iz čiste situacije šutirao ravno u golmana. Ljubić je nakon toga preuzeo terensku inicijativu i u 15. minutu prijetili su preko Subića čiji udarac brani golman domaćih. Tri minute kasnije kapiten prnjavorčana Danko Segić je uputio udarac s vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi kraj gola. Duško Subić je u 22. minutu  imao sjajnu šansu, ali je iz dobre pozicije šutirao pored stative Vasićovog gola. Imao je Segić u 34. minuti odličnu šansu, nakon greške odbrane domaćih, ali se spetljao i dozvolio odbrani Dubrava da interveniše. Dejan Tatić je najbliži pogotku bio je u 52. minutu kada je lijepo nanizao nekoliko igrača gostiju, međutim, poslije i očajno šutirao.

Igrao se 66. minut, Neven Perić se našao u odličnoj prilici poslije centaršuta sa lijevoj strane, ali ipak nije zahvatio loptu kako je želio i tako propušta veliku šansu za svoj tim. Nebojša Vasić je raspalio po lopti sa 18 metara, golman Vasić gotovo i da nije vidio “bombu”, ali je ovoga puta boginja “Fortuna” bila saveznik domaćina, prečka je sačuvala mrežu Dubrava. Odbrana domaćih je kapitulirala u 75. minutu, Segić je glavom spustio loptu za Subića koji izlazi sam ispred golmana Vasića, zaobilazi ga, nesebično je dodaje do usamljenog Nemanje Burgića na drugoj strani, kome nije bilo teško da postigne pogodak za 0:1.

Domaći su do kraja susreta pokušavali doći do izjednačenja, ali golova nije bilo,pa su Dubrave tako doživjeli prvi poraz na domaćem terenu ove sezone.

DUBRAVE – LJUBIĆ 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Burgić (75). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 150. Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka). Pomoćnici: Nikola Tadić (Banjaluka) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Žuti kartoni: Majdanac, Demo, Perić (Dubrave), Rosić, Gvozdenović (Ljubić).

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Majdanac, Demo, Perić, Glišić, Tatić (od 74. Nježić), Milaković, Pilipović, Kisin (od 80.Petković).

Ljubić: Ratković, Kovačević, Radonjić, Rosić, Gvozdenović, Žižak, Segić (od 90. Žerebni), Gajić, Subić (od 83. Jugović), Burgić, Grahovac (od 62. Vasić).