Do šestog ovosezonskog boda Ljubić je stigao preko dubičkog Borca kojem je nanio prvi poraz, slavivši 2:1.

Očekivano, tvrda, borbena, neizvjesna fudbalska predstava koja je na kraju zasluženo otišla na stranu domaćih fudbalera.

Prvih 45 minuta proteklo je u taktičkom nadmudrivanju, epicentar dešavanja uglavnom je bila sredina terena, a u nekoliko navrata domaći su prijetili, ali je mreža gostiju mirovala.

Igrao se 39. minut, Bosnić je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, Dalić ga ruši, a arbitar Mazić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Jagodić, koji LJubić dovodi u vođstvo 1:0.

Tri minuta kasnije novi kazneni udarac, ovog puta za goste. Duel Santosa i Radakovića, arbitar iz Vlasenice okarakterisao je kao najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Tomaš koji stvari vraća na početak.

Nešto sličan scenarij kao u prvom, viđen je u drugom poluvremenu. Težište igre bilo je na sredini terena, a LJubić je u dva -tri navrata bio bliži pogotku.

Činilo se da će susret završiti podjelom bodova, ali tako nije mislio rezervista Srđan Mrzić, koji u 87. minuti iskosa sa desne strane pogađa za 2:1.

Do kraja susreta mreže su mirovale pa je Ljubić uknjižio šesti, dok je Borac ostao na sedam bodova.