Fudbaleri srbačke Sloge savladali su Brdo iz Hambarina rezultatom 2:0 u prvenstvenoj utakmici 4. kola Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Stefan Milojević koji je svojom brzinom stvarao nered i pomutnju u gostujućoj obrani. Opasno su zaprijetili domaći u 14. minutu, Vladan Nježić je dobro šutirao iskosa sa desne strane, ali Jadranko Vidović paradom sjajno odbio loptu u korner. Gosti su u 22. minutu imali dobru priliku preko Nikole Miličevića, ali je njegov udarac bez problema ukrotio Branko Grahovac. Dušan Rakić je u 26. minutu sjajno izveo slobodnjak, ali golman Jadranko Vidović je dobro intervenisao. Emir Grbić je poslao dubinski pas iza leđa odbrane Brda, Stefan Milojević sjajno je primio loptu iz trka šutirao sa sedam metara iskosa sa desne strane, međutim Vidović se nije dao iznenaditi i paradom je sačuvao svoj gol.

U 36. minutu napadač gostiju Nikola Miličević je ukrao loptu protivničkoj odbrani, snažno šutirao sa nekih 12 metara iskosa sa lijeve strane, ali golman Grahovac se izvija poput mačke i panterskom paradom spasava svoj gol. U 45. minutu veliku grešku stopera Brda Vahida Karupovića nije iskoristio Nikola Kopanja, koji čisti zicer šalje pored gola. Najbolju priliku gosti su imali u 53. minuti kad je Željko Stegić ubacio po zemlji u kazneni prostor, lopta je došla do Miličevića koji je sa tri-četiri metra šutirao, ali je Grahovac iz gotovo nemoguće pozicije efektnom paradom spriječio loptu da uđe u mrežu. Srđan Maletić je u 65. minutu fantastično proigrao Milojevića koji je izbio sam pred Vidovića i mirno poslao loptu u mrežu pokraj golmana. Isti igrač je u 75. minutu umako odbrani Brda, izbio sam pred golmana i smireno i hladnokrvno matirao ga za 2:0.

SLOGA (S) – BRDO 2:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Milojević (65), 2:0 Milojević (75). Stadion: FK Sloga, igrano bez publike. Sudija: Dejan Radić. Pomoćnici: Dejan Lazić i Bojan Veselinović (svi iz Modriče). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka). Kontrolor: Davorin Zrnić (Banjaluka). Žuti kartoni: Grahovac, Rakić, Grbić (Sloga).

Sloga (S): Grahovac, Vasić, Zukanović (od 55. Malbašić), Rakić, Kopanja, Grbić (od 55. Ugren), Nježić (od 80. Milošević), Milojević, R. Zelenac, Maletić, G. Zelenac.

Brdo: Vidović, Trkulja (od 82. Trepić), Karupović, Šakić, Miljević (od 71. Vujatović), Stegić (od 78. Behlić), Ibričić (od 71. Stojić), Miličević, Mijić, Radaković (od 82. Zmijanjac).

Text i FOTO: Goran Popović