Fudbaleri Ljubića upisali su 14. bod na svoj konto, pošto su u okviru 8. kola Druge lige RS, remizirali sa Proleterom iz Teslića, odigravši 1:1.

U prvih 45 minuta Ljubić je bio konkretniji, prvu priliku domaći su imali u 10. minutu, ali udarac Fehratovića brani Matović. Još bolju priliku Prnjavorčani su imali u 18. minuti. Grahovac je odlično proigrao Segića koji pogađa prečku. Do kraja poluvremena domaći su prijetili preko Žiška i Fehratovića, ali u oba navrata istakao se gostujući čuvar mreže Matović.

U nastavku susreta vidjeli smo i ono zbog čega se igra fudbal, golove. Prvi do prednosti stigli su gosti u 51. minutu kada Gavrić pogađa za 1:0. U 57. minuti u prodoru je bio Segić, na vrhu kaznenog prostora Subić ga ruši, a arbitar Ajder mu pokazuje put u svlačionicu. Slobodan udarac izveo je Grahovac koji “evro-golom” poravnava rezultat na 1:1. U 65. minuti goste su milimetri dijelili od novog vođstva. Kapiten Marković se najbolje snašao u gužvi, šutirao, ali lopta pogađa stativu.

Nakon toga domaći su preuzeli terensku inicijativu, napadali, a u 75. minuti su propustili odličnu priliku. Vasić je prošao po desnoj strani, uposlio Segića, koji šutira sa vrha peterca, ali Matović brani. U finišu susreta u šansi je bio Fehratović, ali Matović još jednom čuva mrežu gostiju. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je susret završen podjelom bodova.

Majstoriju Grahovca iz slobodnog udarca pogledajte u video prilogu….

LJUBIĆ PROLETER 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Gavrić (51), 1:1 Grahovac (59) . Stadion: “SC Siniša Peulić”. Gledalaca: 150. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Milan Simić i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Gajić (Ljubić), Subić, Đukarić, Gavrić, Lemez, Tatić (Proleter). Crveni karton: Dejan Subić (Proleter) u 58. minutu.

Ljubić: Ratković, Radaković, Kojić, B. Žižak, Segić, A. Žižak, Fehratović, Subić (od 67. Vasić), Burgić (od 69. Jugović), Grahovac, Gajić.

Proleter: Matović, Đukarić, Hodžić (od 90. Đekanović), Marković, Popović, Lemez, Subić, Gavrić, Jelić (od 63. Cocić), Popović (od 88.Maksimović), Tatić.