Lijevče je ponovo na tronu! U Odgođenoj utakmici 5. kola na RFL Zapad sastav iz Nove Topole savladao je Borac iz Kozarske Dubice, i sa 16 bodova ponovo je preuzeo vrh tabele!

Lijevče je u ovom meču nastupilo bez pet standardnih igrača i ostali su  neporaženi!

Utakmica nije obilovala šansama i igralo se poprilično tvrdo od početka meča. Prvu priliku imali su gosti u 10. minuti. Nikola Zec šutirao je sa nekih 20-tak metara , ali golman Milovan Marijanović  brani bez problema. U 15. minutu Dragan Dumonić  je izborio prekršaj  na 23 metra, a Bojan Erceg  je majstorski izveo slobodan udarac, šutiravši  iskosa s desne strane pokraj živog zida, pogodivši  pokraj nemoćnog golmana Zorana Mijića.

U 63. minutu veliku grešku napravio je golmana Zoran Mijić , koji je loše ispucao loptu, koja je došla do Ercega, uslijedio je udarac,Mijić brani, ali samo kratko odbija do Aleksandar Knežević koji loptu šalje u nebranjenu mrežu za 2:0 .

U 70. minutu Neven Adžić je sa nekih 18-19 metara dobro šutirao, Marijanović  je odbio u korner. Igrala se  80. minuta utakmice kada su gosti zahvaljujući Milošu Korugu  smanjili rezultat na 2:1. On  je prošao po desnoj strani i uputio centaršut na drugu stativu,Aleksandra   Jaćimović  primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, u poziciji iz koje je mogao i pucati, ali je vratio loptu do Koruge koji majstorskim udarcem šalje loptu iza leđa golmana Milovana Marijanovića.

Gosti su  u 82. minutu  ostali s igračem manje kada je Aleksandro  Jaćimović  dobio direktan crveni karton nako što je udario Sinišu Ilića bez lopte.

LIJEVČE – BORAC (KD) 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Erceg (15), 2:0 Knežević (62), 2:1 Koruga (80). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 100. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Dejan Smiljić i Igor Balać (oba iz Banjaluke). Delegat: Jovica Kojić (Banjaluka). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Pralica, Neb. Adžić (Borac). Crveni karton: Aleksandro Jaćimović (Borac) u 82. minutu.

Lijevče: Marjanović, Lekić, Tomić, Ilić, Knežević, Erceg, Dumonić, Kočić, Klisara, Daljević, Peulić.

Borac (KD): Mijić, Zakić, Kondić, Halilović, Zec (od 85. Šipka), Neb. Adžić, Marin (od 63. Koruga), Nev. Adžić, Drvenica (od 58. Jaćimović), Pekić, Pralica.