Fudbaleri Lijevča ostvarili su pobjedu na gostovanju kod ekipe Krajine iz Banjaluke, u okviru drugog kola Regionalne lige, grupa “Zapad”.

Utakmica je bila tvrda, prava Prvnstvena sa mnogo prilika na obje strane. U 10. minutu Stefan Šervel bio je u dobroj poziciji za šut, ali loša završnica. U 17. minutu Vaso Njezić izašao je sam ispred golmana Nikole Krčića, koji sjajno brani. Tri minuta kasnije dobar centaršut Siniše Pejakovića s lijeve strane, Nemanja Jalić je šutirao glavom pored gola. Igrao se 30 minut kad Lijevče koristi nesmotrenost u veznom redu domaćina, lopta dolazi do Bore Kerezovića koji brzinom vjetra prolazi po lijevoj strani i preciznim centaršutem nalazi Dejana Daljevića u šesnaestercu, a ovaj maestralnim volej udarcem razara prve rašlje Nikole Krčića gola i dovodi svoju ekipu u vodstvo 0:1. Dejan Daljević koristi nesporazum u odbrani domaćina, izlazi sam ispred golmana, nesebično proigrava Dragana Dumonića koji preciznim udarcem sa 12 metara pogađa mrežu za 0:2.

U drugom poluvremenu, Krajina je zaigrala nešto bolje, imala više loptu u nogama ,a i gosti prijete brzim kontranapadom. Moglo je Lijevče do trećeg gola u 70 minutu Dejan Milutin je poslao sjajnu loptu u prostor za Dragana Dumonića koji izlazi jedan na jedan s golmanom Krčićem, ali ovaj u posljednjem trenutku izbacuje loptu s gol linije. U 75. minutu Boris Plavšić nespretno igrao rukom u svojem kaznenom prostoru ,glavni sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara je bio Stefan Šervel.

KRAJINA – LIJEVČE 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Daljević (32), 0:2 Dumonjić (44), 1:2 Šervel (75, penal). Stadion: “Rosulje”. Gledalaca: 50. Sudija: Blaženko Torbica. Pomoćnici: Miran Kolar i Marko Milunić (svi iz Prijedora). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Bobar, Jukić, Oljača (Krajina), Plavšić, Lekić, Gajanović (Lijevče).

Krajina: Krčić, Milanović (od 72. Oljača), O. Jakovljević, Ivić (od 63. Jukić), Jalić, Pejaković, Marjanović, Šervel, Latinović, Ćulum, Bobar (od 70. S. Jakovljević).

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Đuranović, Lekić, Plavšić, Ilić, Daljević (od 60. Gajanović), Nježić (od 88. Peulić), Dumonić, Kočić, Kerezović (od 70. Milutin).