Fudbaleri Lijevča su na domaćem terenu savladali ekipu Bratstva iz Kozarac sa 2:1 u okviru 19. kola Regionalne lige grupa “Zapad”.

Lijevče je bio znatno bolji rival tokom cijele utakmice. Već na startu domaći su imali dobru priliku preko Đukanovića čiji udarac je zaustavila stativa. U 8. minutu jedan igrač gostiju igrao je rukom u kaznenom prostoru, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Golman Dean Alendarević brani penal koji je izvao Dragan Dumonić.

U 10. minutu Željko Đukanović je iz dobre pozicije šutirao pored gola. Igrao se 25. minut, kad su gosti mogli do gola. Edin Sarhatlić napravio slavom kroz odbranu domaćina, izašao na golmana Kljajića u koji mu fantastično brani udarac.

U drugom poluvremnu domaći su nastavili igrati u istom napadačkom ritmu. Igrala se 48. minuta kada je Zekonja pucao iz odlične pozicije, a loptu je s gol linije izbio Pekija. Lijevče je povelo u 52. minutu, Dragan Dumonić je ubacio loptu sa lijeve strane, Milovan Vujčić je glavom spustio loptu na drugu stativu, a tamo je spremno čekao Marko Zekonja i zabio pogodak za veliku radost na tribinama. Prečka je spasila goste u 65. minutu, Željko Đukanović izašao sam pred golmana, šutirao snažno ali je lopta pogodila prečku.

Lijevče je povećalo vodstvo na 2:0 u 78. minutu, kada je  Dumonić izašao sam ispred golmana i rutinski ga savladao.

Lijevče je u 85. minutu ostalo sa igračem manje na terenu, jer je Dumonić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a Brastvo je to brzo iskoristilo i u 87. minutu došlo do počasnog pogotka, kada je Sarhatlić preciznim udaracem sa 20 metara trese mrežu domaćih.

LIJEVČE – BRATSTVO 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Zekonja (52), 2:0 Dumonić (78), 2:1 Sarhatlić (87). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 200. Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor). Pomoćnici: Bojan Aničić (Laktaši) i Srđan Vuković (Banjaluka). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka).  Žuti kartoni: Zdjelar, Vujković, Arnautović, Pekija (Brastvo).  Crvni karton: Dragan Dumonić (Lijevče) u 85.minutu.

Lijevče: Kljajić, Zekonja (od 81. Perić), Lekić, Ilić, Knežević, Vujčić (od 74. Daljević), Dumonić, Đukanović (od 83. Despotović), Kočić, Đuranović, Tomić.

Brastvo: Alendarević, Zdjelar, Vujković (od 66. Jelača), Pekija, Ar. Brkić, As. Brkić, Tica, Arnautović (od 80. Mujkanović), Kahrimanović, Karajica (od 42. Alić ), Sarhatlić.

Tekst i foto: Goran Popović