Da je odbrana najbolji napad pokazalo se doslovno, budući da su vrlo važnu ali i zasluženu pobjedu Laktašima osigurali raspoloženi defanzivci. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste dobrog fudbala i nekoliko ozbiljnih prilika na obe strane. Domaće u 58. minuti u vođstvo dovodi glamočki ”snajperista” Dragan Šavija, glavni protagonist iz najave ovog susreta. Konačan rezultat postavio je Davor Telić deset minuta prije kraja utakmice. Mladost će u narednom kolu, u srijedu, dočekati Proleter, dok će Laktaši na gostovanje u Dubrave.
LAKTAŠI – MLADOST (DS) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Šavija (58), 2:0 Telić (80). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Dragan Kesić i Branislav Todorović (oba iz Gradiške). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Keleman, Telić (Laktaši), Mišić (Mladost DS).

Laktaši: Bekić, Telić, Trivić, Šipovac (od 65. Kavržić), Bursać, Šavija, Stamenković (od 85. Traljić), Erceg (od 88. Banjac), Grabovac, Keleman, Savić. Trener: Zoran Novaković

Mladost (DS): Lukanović, Čaušević, Paležnica (od 61. Jović), Limić, Rudan, Petruljević, Mišić (od 84. Čeliković), Bojić, Džafić, Perić, Mićić. Trener: Bojan Magazin