Fudbaleri Leotara “provukli” su se u osminu finala Kupa “Dr Milan Jelić”. Premijerligaš iz Trebinja je, tek nakon izvođenja” penala uspio da savlada odličnog drugoligaša Borac iz Šamca.

Domaća ekipa je povela već u 5. minutu preko Dujmušića. Uspijevali su fudbaleri trenera Miroslava Drinića da se odbrane od napada gostiju, a koncentracija je popustila tek u 86. minutu, kada je Vulić izjednačio.

U penalima, Leotar je bio bolji i sa 3:0 stigao do prolaska u drugi krug najmasovnijeg takmičenja u Srpskoj.

BORAC – LEOTAR 1:1 (0:1), penalima 0:3

Strijelci: 1:0 Dujmušić (5), 1:1 Vulić (85).

Stadion: Gradski u Šamcu, gledalaca: 200, sudija: Stefan Đukić (Ugljevik), pomoćnici: Goran Lakić i Aleksandar Kapur, delegat: Saša Grekulović (svi Brčko). Žuti kartoni: Marčeta, Nišić, Blagojević, Maslić, Jaćimović (Borac).

BORAC: Maslić, Nišić (od 58. Arsenić), Blagojević (od 82. Sjenčić), Jaćimović, Bijelić, Dujmušić (od 34. Adžić), Marčeta, Mićić, Majić, Perić, Maksimović. Trener: Miroslav Drinić.

LEOTAR: Perišić, Glogovac (od 85. Ćorović), Milić, Kolak (od 70. Tadić), Cvetković, Matković, Albijanić, Medan (od 85. Botić), Kapor (od 52. Pandžić), Vulić, Spaić. Trener: Oleg Ćurić.