Bili su pri vrhu, ali trebalo im je devet kola da konačno ga i zaposjednu!

Lauš je u derbiju kola savladao kao gost Slogu Dipo (0:1), i tako s pravom najavio visoke ambicije. Gol odluke postigao je sve bolji David Galić u 67. minutu, pa je regionalac iz Gornjih Podgradaca ostao na 16 bodova, četiri manje od lidera iz Banjaluke.

Na ruku Laušu išao je i remi u drugom derbiju, odigranom u Kozincima gdje su po bod osvojili Bratstvo i 13 Skojevki (1:1).

Plamen je sav bijes iskalio na Lijevču (6:2), a svih šest projektila isporučili su do 49. minuta, pa su gosti iz Nove Topole samo mogli do kraja ublažiti debakl.

U Dragočaju remi, Polet Krajišnik bliži je bio cijelom plijenom, ali Bašić je u 85. minutu odnio veliki bod za Kotor Varoš.

Komšijski derbi u Donjim Orlovcima pripao je Bratstvu (1:2), iako je Kozara imala prednost, gosti iz Kozarca brzo preokreću tok utakmice u svoju korist i nose kući tri boda.

U Šargovcu dosta preokreta, i na kraju tri boda za Budućnost! Sloga je vodila (1:2), imala i kazneni udarac, ali uporni domaćini prvo dolaze do izjednačenja, a onda Zdjelar u sudijskoj nadoknadi donosi tri boda Budućnosti (3:2).

Karanovac je bio blizu da prekine crni niz, ali Ćulum je u 89. minutu okrenuo sve u korist Krajine (2:1) i ostavio tri boda u “Rosuljama”.

Rezultati 9. kola:

Bratstvo Kozinci – 13 Skojevki 1:1 (Stjepanović ‘45+1 – Mitrović ‘22)

Sloga Dipo – Lauš 0:1 (Galić ‘67)

Plamen – Lijevče 6:2 (Kovačević ‘14, ‘49, Babić ‘16, ‘18, Antonić ‘25, Jandrić ‘38 – Jojinović ‘21, Gužvić ‘63)

Polet Krajišnik – Mladost (KV) 1:1 (Vučinić ‘27 – Bašić ‘85)

Kozara (DO) – Bratstvo Kozarac 1:2 (Đurkić ‘14 penal – Hodžić ‘18, Mešić ‘22)

Budućnost – Sloga Rakelići 3:2 (Ljuboja ‘11, ‘38, Zdjelar ‘90+2 – Dr. Romanić ‘15, De. Romanić ‘36)

Krajina – Karanovac 2:1 (Ćulum ‘52, ‘89 – Bosančić ‘34)