Fudbaleri Lauša nastavili su seriju pobjeda na regionalnom Zapadu, pošto su na svom terenu savladali Plamen (3:1) i tako ostali na vrhu sa 23 boda iz odigranih 10 kola.

Banjalučani su dobro ušli u susret, poveli preko Cunjka u 26. minutu, ali onda je uslijedio hladan tuš, jer je Babić u 32. minutu iz prvog udarca na gol donio izjednačenje gostima iz Donjeg Vodičeva. Međutim, u nastavku meča, “neuništivi” Aleksandar Prtija sa dva pogotka u tri minuta stavlja stvari na svoje mjesto i donosi Laušu nova tri boda. Prtija je pogodio prvo u 54. minutu, a potom iskoristio i najstrožu kaznu za konačan rezultat 3:1.

LAUŠ – PLAMEN 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Cunjak (26), 1:1 Babić (32), 2:1 Prtija (54), 3:1 Prtija (57 penal). Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Milomir Novaković. Pomoćnici: Miloš Sadžak i Svetislav Knežević (svi iz Prijedora). Delegat: Marko Beuk (Gradiška). Žuti kartoni: Cunjak, Latinović (Lauš), Stupar, Graonić (Plamen).

Lauš: Ratković, Jeličić, Papić, Lakić, Latinović (od 69. Kremenović), Galić (od 84. Tamburić), Miljković (od 84. Novaković), Prtija, Cunjak, Stojičić, Vrućinić.

Plamen: Dragaš, Čulić, Stupar, Antonić, Jandrić, Jakovljević (od 66. Gligić), Kovačević, Stošljević (od 75. Vuković), Jovanić, Babić, Graonić.