Sjajnu fudbalsku predstavu sa puno preokreta, uzbuđenja ali i fer-pleja prikazali su kraj “čipsare” igrači Laktaša i Mladosti (3:3). Otvaranje susreta proteklo je u obostranom nadmudrivanju, a na prvu šansu čekalo se devet minuta kada Uroš Stamenković šalje loptu preko gola.

Laktaši do vođstva stižu u 15. minuti. Miljan Bajić je prvo nadmudrio protivničku odbranu, a potom asistirao Stamenkoviću, koji bez puno muke zabija za 1:0.

Napadi domaćih nastavljeni su i poslije gola. U prilici su Lekić i Stamenković u 20. minuti ali se nisu proslavili. Čist zicer imao je Bajić pet minuta poslije, njegov udarac glavom sa svega par metara u zadnji tren brani golman Panto Miličević. Potom je probao i Aleksa Radetić atraktivno makazicama, međutim nije bio precizan.

Igru je zbog povrede u 31. minuti napustio krilni fudbaler Laktaša Bojan Milinović, preko kojega su uglavnom išli svi napadi dotada. Kazna za promašaje stigla je u 34. minuti susreta. Strijelac za izjednačenje bio je Siniša Žerić poslije jedne kontre. Laktašani su u akciji u 38. minuti kada je Aleksa Radetić lijepo proigrao Lekića, kojeg dobro čita Miličević. Odmah nakon toga uslijedio je brz odgovor gostiju, Krsta Mišić je u situaciji, ali je golman Laktaša Đurađ Lakić pravovremenom reakcijom otklonio opasnost. Mogli su domaći igrači povećati prednost u 41. minuti da šut Radetića sa ivice kaznenog prostora nisu izblokirali gostujući defanzivci.

Igrao se 47. sekund drugog dijela kada Miloš Ilić postiže evrogol sa 35 metara za 1:2. Oporavak od ovog šoka uslijedio je u 55. minuti. Laktaše je u život svojim pogotkom vratio Mihailo Šipovac. Domaći okreću rezultat na 3:2 u 69. minuti. U strijelce se upisao Saša Erceg nakon jedanaesterca kojeg je izborio Stamenković. Mogao je Stamenković do svog drugog gola u 74. minuti. Odlično je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara ali je rezervni vratar Panto fantastičnom reakcijom spasio gol. Mladost izjednačuje na 3:3 preko Ilića u 77. minuti poslije penala. Laktaši uzvraćaju serijom žestokih ofanziva. Prvo je u 81. minuti probao Boban Keleman, čiji udarac brani Panto, da bi potom šut glavom Bajića zaustavila prečka. Probali su domaći iz slobodnjaka i u 84. minuti, opet se ispriječio Miličević. Novi zicer imali su Laktaši u 86. poslije kornera, ali i ovaj put se ukazuje taj čudesni Miličević, koji nakon ove utakmice sasvim sigurno korača ka poziciji prvog golmana Mladosti. Zadnju šansu imali su Laktaši tri minute prije kraja ali je šut Lekića, gle čuda, odbranio Panto Miličević. Bila je ovo danas jedna prava prvenstvena utakmica. Laktaši su odigrali dobro, pa imaju za čim da žale. Ipak, četiri boda u dvije utakmice protiv izuzetno jakih protivnika, malo ko im je predviđao.

LAKTAŠI – MLADOST (DS) 3:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Stamenković (15), 1:1 Žerić (34), 1:2 M. Ilić (46), 2:2 Šipovac (55), 3:2 Erceg (69, penal), 3:3 M. Ilić (77, penal). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Mladen Đokić (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Žuti kartoni: Lakić, Šipovac, Stamenković (Laktaši), Miličević, Čolić, Mišić, Tešić, Džafić (Mladost).

Laktaši: Lakić, Šipovac, Bajić, Trninić, Radetić, Stamenković, Erceg, Br. Keleman, Milinović (od 31. Zelić), Bo. Keleman, Lekić. Trener: Miljan Bajić.

Mladost (DS): Miličević, Kadić, Čolić, D. Ilić, M. Ilić, Đurić, Mišić (od 90. Karanović), Žerić, Tešić, Džafić (od 92. Todić), N. Ilić.  Trener: Nihad Kadić.