Trebao je biti derbi, ali nije!

Na kraju Laktaši Admiral Bet – Slavija 2:0, zaslužena pobjeda domaćeg sastava, koja je trebala i morala biti mnogo izraženija nego što to rezultat pokazuje. Pored dva gola (Škorić 9. minut, Vuković 42. minut), domaći sastav stvorio je još najmanje 4-5 veoma izglednih situacija, ali nije uspio više da zatrese mrežu Nedžibovića, dok s druge strane gosti iz Istočnog Sarajeva za 90 minuta igre nisu uputili udarac prema golu Vukovića, odnosno nisu stvorili ozbiljniju priliku.

Pokazali su Laktaši da su veoma brzo “prebolili” poraz u derbiju od Krupe, i da su se vratili na pobjednički kolosjek.

To je istakao i trener Miljan Bajić poslije utakmice:

Ovim trijumfom Laktaši su ponovo u samom vrhu, imaju 22 boda, dok Slavija ostaje na 21.

LAKTAŠI – SLAVIJA 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (9), 2:0 Vuković (42). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 400. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Gojko Crnobranja (svi iz Banjaluke). Delegat: Danijel Mišeljić (Nevesinje). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška).

Laktaši: Vuković, Amidžić, Ostojić (od 28. Milić), Marković (od 65. Zelenika), Škorić (od 76. Arežina), Komljenović, Bosančić (od 76. Radetić), Keleman, Dojčinović, Babić, Vuković (od 60. Milojević).

Slavija: Nedžibović, Popović, Bjeloš (od 59. Dabić), Bogučanin (od 46. Arbinja), Avdalović (od 46. Mišović), Kaljić, Mandić, Asentić (od 75. Vučinić), Erić, Tomić, Pušara.