Najveće iznenađenje 1/8 finala Kupa Republike Srpske napravio je Tekstilac, koji je eliminisao premijerligaša Leotara (3:0), a blistao je dvostruki strijelac Ljubiša Reljić.

Siguran trijumf zabilježio je i branilac trofeja Krupa, koja je lako izašla na kraj sa Kozarom u Gradišci (0:3). Za lidera pogađali su Petrović, Raković i Čelar.

Laktaši nastavljaju sa dobrim partijama, iako je Željo na “Predgrađu” poveo ranim pogotkom Blanuše, izabranici trenera Miljana Bajića već do poluvremena imali su dva pogotka viška! Do kraja još tri lopte u mreži Želje, a gosti nastavljaju “čarobnu” jesen, jer još uvijek su u igri u oba Kupa, a kao debitanti imaju za sada odličan plasman u eliti Srpske.

Iako je Drina imala sigurno vodstvo protiv Podrinja (2:0), za samo pet minuta Podrinje je došlo u finišu do izjednačenja, pa su penali u Zvorniku odlučili pobjednika, a više sreće imao je tim iz Janje (6:7).

Penali su viđeni i na “Mlakvama”, gdje nije bilo golova poslije 90 minuta igre, a dalje ide sastav iz Etna sela Stanišići (4:5).

Drama i u sudaru jedina dva preostala drugoligaša, i na kraju penali u Kneževu! Dalje ide Stakorina iz Čajniča, ponovo su u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske.

Bolju poziciju na tabeli opravdala je i Slavija, koja je kao gost savladala Omarsku, a sve je bilo riješeno već poslije prvog poluvremena, kada su gosti iz Istočnog Sarajeva preko Asentića i Bjeloša imali dva pogotka prednosti.

Rezultati 1/8 finala:

Omarska – Slavija 0:2 (Asentić, Bjeloš)

Drina (Z) – Podrinje 2:2, penalima 6:7(Sušić, Milošević – Božić, Ristić)

Sloboda (NG) – Zvijezda 09 0:0, penalima 4:5

Tekstilac – Leotar 3:0 (Reljić 2, Brković)

Progres – Stakorina 0:0, penalima 3:4

Kozara – Krupa 0:3 (Petrović, Raković, Čelar)

Željezničar ST – Laktaši 1:6 (Blanuša – Milić, Petković, Mitrović, autogol, Savanović, Arežina, Marković)