U derbi susretu 23. kola m:tel Prve lige RS, fudbaleri Krupe trijumfalno su prošli kroz Etno selo Stanišić savladavši Zvijezdu 09 sa 3:2 i tako zadržali četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slobodu, a domaću ekipu, vjerovatno otpisali iz borbe za plasman u Premijer ligu BiH.

Četa trenera Ilića pružila je sjajnu partiju, odigravši utakmicu, gdje su pokazali da sasvim zasluženo se nalaze na vrhu tabele. Poveli su preko Luke Babića u 15. minutu, da bi iskusni Stjepanović dva minuta kasnije izjednačio. Vidović u 27. minutu ponovo dovodi goste do prednosti, ali opet Stjepanović uspijeva da poravna rezultat. Krupa postiže i treći pogodak preko Perovića u 71. minutu, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Objektivna publika pozdravila je lidera prvenstva aplauzima.

ZVIJEZDA 09 – KRUPA 2:3 (2:2)

Strijelci: 0:1 L. Babić (15), 1:1 Stjepanović (17), 1:2 Vidović (27), 2:2 Stjepanović (30), 2:3 Perović (71).

Stadion: FK “Zvijezda 09”, gledalaca: 200, sudija: Marko Domazet (I. Ilidža), pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Nemanja Vujadin (I. Sarajevo), delegat: Bojan Topić (Banja Luka). Žuti kartoni: Gordić, Dujković (Zvijezda 09), L. Babić, Krneta (Krupa).

ZVIJEZDA 09: Avramović, Janković, Janjić, Orlandić, Blagojević (od 83. Matić), Dujković, Gordić (od 75. Kovačević), Svraka, Vidović, Stjepanović (od 51. Mihajlović).

KRUPA: Milošević, Bubić, Blažević (d 87. Tvrdišić), Rudan, Hadžić (od 57. Perović), L. Babić (od 87. Nikodinović), Đekić, N. Babić, Mitrović, Mrzić (od 90. Krneta), Vidović.