Ponovo je publika u Krupi na Vrbasu vidjela neizvjesnu i efikasnu utakmicu u kojoj su postignuta četiri pogotka, ali domaći navijači ipak nisu imali priliku da se raduju jer je Krupa ”uspjela” da ispusti dva gola prednosti i, umjesto da slavi ubjedljiv trijumf, na svoj konto je upisala samo jedan bod.

Krupa je prva zaprijetila u desetom minutu. Prvi strijelac Premijer lige, Elvir Koljić, zakasnio je djelić sekunde na oštar centaršut Lazara Nikolića, a tri minuta kasnije prvi pokušaj gostiju iz Doboja kod Kaknja. Šutirao je Damir Sadiković iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, ali nije bio precizan.

Već u sljedećem napadu domaćin je došao u vođstvo. Nikola Dujaković poslao je dugu loptu za Sašu Nikodijevića koji traži i pronalazi Koljića, a ovaj šutira glavom pod prečku. Golman Mladosti, Semir Bukvić, brani taj šut, ležeći na zemlji hvata loptu, ali je prvi asistent Frane Jelića, Aleksandar Smiljanić, signalizirao da je lopta prešla gol-liniju pa je Mladost morala da krene sa centra.

Mogli su gosti nešto kasnije do izjednačenja, ali je šut Gedeona Guzine ispod same prečke izvadio Jovan Kutić.

U 29. minutu stoprocentna šansa za Krupu, Slobodan Milanović centrira sa desne strane, a Koljić sa sedam-osam metara glavom šutira u prečku.

Ipak, u finišu prvog poluvremena Krupa dolazi do drugog pogotka. Nakon jedne duge akcije Nikodijević pronalazi Lazara Marjanovića koji topovskim šute,, iskosa sa lijeve strane, vara nemoćnog Bukvića.

U sudijskoj nadoknadi ponovo gosti imaju priliku, ali Kutić padom u noge Abida Mujagića spašava svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme, očekivano, počelo je napadima Mladosti koja do 62. minuta nije supjela da stvori izgledniju priliku. Tada je Guzina, nakon prodora i centaršuta Abida Mujagića, šutirao glavom, ali u prečku.

Tri minuta kasnije Milanović sjajno izbacuje Koljića koji izlazi sam ispred Bukvića, ali golman gostiju iz ovog duela izlazi kao pobjednik.

U 69. minutu napori gostiju ipak donose rezultat. ”Rezervista” Petar Bojo, u svom prvom kontaktu sa loptom šutira, lopta na svom putu ”kači” Igora Makitana i skreće taman toliko da prevari Kutića.

Do kraja velika borba, nekoliko stoprocentnih prilika za Krupu, mnogo nervoze, drugi žuti karton za Nikodijevića i Hiroša zbog međusobnog koškanja i izjednačenje u posljednjim sekundama 90. minuta.

Brz napad Mladost, lopta za Abida Mujagića koji hvata poluvolej, a lopta pogađa nesretnog Makitana i završava u mreži Krupe za konačnih 2:2.

Krupa – Mladost 2:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Koljić (14), 2:0 Marjanović (42), 2:1 Bojo (69), 2:2 Makitan (90, autogol). Stadion: Krupe. Gledalaca: 500. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg) – 6. Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Almir Huskić (Bugojno). Delegat: Suvad Alibašić (Sarajevo). Žuti kartoni: Nikodijević, Puzigaća (Krupa), Bukvić, Asani, Hiroš (Mladost). Crveni kartoni: Saša Nikodijević (Krupa), drugi žuti karton u 83 minutu, Amer Hiroš (Mladost), drugi žuti karton u 83. minutu.

Krupa: Kutić 6, Karišik 6, Koljić 7, Dujaković 6,5, Puzigaća 6, Marjanović 7 (63. Makitan 5), Nikodijević 5, Milanović 6,5, Maksimović 5,5, Crnov 6,5, Nikolić 6. Trener: Branislav Krunić.

Mladost: Bukvić 6,5, Dialo 6, Tandina 6 (76. Delić -), Guzina 6,5 (68. Bojo 7), Alihodžić 5,5 (46. Pandža 6,5), Sadiković 6,5, Hiroš 5, Asani 5,5, Ab. Mujagić 7, Mišić 6, Isaković 6,5. Trener: Nermin Šabić.

Igrač utakmice: Abid Mujagić (Mladost) – 7.