Fudbaleri Krupe treći su polufinalisti Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”pošto su u Čajniču savladali domaću Stakorinu (0:2).

Jesenji šampion Srpske rutinski je priveo utakmicu kraju, u finišu prvog poluvremena sa dva pogotka riješio je pitanje pobjednika. Prvo je pogodio Krneta u 35. minutu, da bi šest minuta kasnije kapiten Perović postavio konačan rezultat.

Utisak iz Čajniča donekle je pokvario domaći fudbaler Konstantin Katana koji je u 53. minutu u padu nespretno udario glavnog sudiju Nikolu Tešanovića, a prije toga protestvovao je na jednu odluku arbitra, pa je Stakorina do kraja meča igrala sa igračem manje.

Ranije su plasman u polufinale izborili sastavi Laktaša i Zvijezde 09, dok Slavija čeka pobjednika meča 1/8 finala Sutjeska – Borac BL, koji se igra 24. novembra u Foči.

STAKORINA – KRUPA 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Krneta (34), 0:2 Perović (41). Stadion: “Rakovice”. Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Tešanović. Pomoćnici: Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva) i Strahinja Trifković (Pale). Delegat: Milivoje Marković (Zvornik). Kontrolor: Dejan Dabić (Vlasenica). Žuti kartoni: Nešković (Stakorina), Đekić (Krupa). Crveni karton: Konstantin Katana (Stakorina) u 53. minutu.

Stakorina: Bojanović, Tadić, Racković, Šupić, A. Milović, Ristanović, Popović (od 86. P. Milović), Kajević, Nešković, Katana, Mrdak (od 68. Jovanović).

Krupa: Damjanović, Bubić, Redžić, Đuričin (od 27. Krneta (od 86. Čelar)), Perović (od 70. Hadžić (od 86. Nikodinović)), L. Babić, N. Babić, Mitrović, Mrzić (od 70. Penić), Petrović.