Fudbaleri Krupe remijem, odnosnom porazom na penele završili su učešće na međunarodnom turniru “Medulin Kup 2023”, pošto su u meču za peto mjesto poslije jedanaesteraca izgubili od hrvatskog drugoligaša Karlovca 3:5, u regularnom toku bilo je 1:1.

Krupa je povela u 39. minutu pogotkom Branka Rosića, a izjednačenje je došlo u 75. minutu, i to autogolom. U penal seriji pogodili su Đuričin i Božić, a promašili su Bošnjak i Hadžić.

Krupa: Damjanović, Redžić, Bošnjak, Rosić, Perović, Dujaković, Babić, Đekić, Mrzić, Đenaro Leli, Petrović. Još su igrali: Matijaš, Hadžić, Bubić, Drča, Đuričin, Božić, Radaković, Marčeta, Nikodinović, Penić, Ristanović, Kitić, Ljubičić, Krneta.

Izabranici trenera Vladimira Ilića u Medulinu so idigrali četiri utakmice, a u prethodne tri ostvarili su po pobjedu, remi i poraz. Savladali su Kustošiju (1:0), igrali neriješeno sa tuzlanskom Slobodom (2:2), i poraženi su od Jaruna (0:6).

U meču za sedmo mjesto Kustošija je savladala Prvu iskru Barič sa 2:0, a oba pogotka postigao je Ivan Stejepanović.

Sutra su na rasporedu finele imeč za treće mjesto. U borbi za trofej sastaju se Rudar Pljevlja i Jarun, dok će u susretu za treće mjesto koplja ukrsititi Rudar Prijedor i tuzlanska Sloboda.