Napokon se negdje naplatilo!

Odlična partija na “Pecari”, u najmanju ruku ravnopravan rival, nekoliko odličnih prilika, i na kraju remi fudbalera Krupe u Širokom Brijegu (2:2).

Već u osmom minutu Dujaković je najavio ofanzivnu igru Krupe, kada njegov udarac završava tik pored gola Miškića. Uzvratili su domaći preko Jurilja u 15. minutu, ali Kolak je sjajno intervenisao.

I onda u 18. minutu šok na “Pecari”, Krupa je povela! Odlična akcija gostiju, nakon centaršuta sa desne strane završena je egzekucijom Dujakovića za 0:1.

Ipak, radost gostiju trajala je samo nekoliko minuta. Poljak u dresu Širokog Zakara zakucao je loptu iza leđa Kolaka. Ipak to nije obeshrabrilo Krupu, koja ponovo ima odličnu priliku u 28. minutu, ali Miškić brani sjajnu šansu Vukmanoviću. Četiri minuta kasnije uzvraća domaći tim, ali pokušaj Begića glavom Kolak zaustavlja.

I drugo poluvrijeme Krupa je otvorila velikom prilikom, ponovo Vukmanović 1 na 1 sa Miškićem, koji ponovo izlazi kao pobjednik iz ovog duela. U 60. minutu Jović je pretrčao pola terena, ali u posljednjem trenutku neko blokira udarac, i samo korner za Krupu. U nastavku akcija, Jović šutira glavom, ali Miškić ponovo odlično reaguje. I, onda obično kako to biva, gol iz ničega. Medić je centrirao, lopta je prevarila Kolaka, koji je loše reagovao i ona je završila u mreži za 2:1.

I onda duboko u sudijskoj nadoknadi, rezervista Nikolić pogađa za veliko slavlje gostujućih fudbalera, koji su zaslužili taj bod igrom….

Krupa je ostala idalje na začelju sa 16 bodova, dok je Široki na trećoj poziciji sa 45 bodova.

ŠIROKI BRIJEG – KRUPA 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Dujaković (18), 1:1 Zakara (21), 2:1 Medić (70), 2:2 Nikolić (90). Stadion: “Pecara”, igrano bez publike. Sudija: Haris Kaljanac. Pomoćnici: Emir Zahiragić (oba iz Sarajeva) i Jure Musa (Čitluk). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Musa, S. Jurić (Široki Brijeg), Ćivić, Muminović (Krupa).

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Jurilj (od 82. S. Jurić), Stanić, Herceg (od 46. Šabić), Vukoja, Zakara, Begić (od 82. Mašić), Jurić, Musa, Ikić.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić (od 89. Rakić), Pavlović, Dujaković (od 81. Erak), Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović (od 81. Nikolić), Mandić (od 81. Aćimović).