Na vrhu Područne lige Banjaluka nalaze se Krupa i Rekreativo, sastavi koji za sada imaju maksimalan učinak od četiri pobjede, ali još nekoliko ekipa je tu veoma blizu, Šnjegotina, Borac iz Drvara,….pa nema sumnje da nas očekuje veoma neizvjesna jesen ali i proljeće.

Krupa je lako prešla preko Šehera (0:5), petarda izabranika trenera Draška Žarića i, čini se da kako vrijeme odmiče sastav iz kanjona Tijesno igra sve bolje i sigurnije.

KRUPA BEZ PARDONA U ŠEHERU!

Rekreativo je na stadionu “Dr Nele Karajlić” savladao neugodnu OFK Banjaluka (2:1). Činilo se da neće biti problema za tim iz Česme, jer je Srđan Zeljković dva puta zatresao mrežu gostiju, a onda imao i priliku za het trik. Međutim u 32. minutu nije iskoristio kazneni udarac, Banjaluka se vratila u nastavku, pa je domaćin strahovao za konačan ishod, ali uspio je u naumi i ostao u samom vrhu.

U Drvaru odlična fudbalska predstava, i novi trijumf Borca, koji je preslišio Piskavicu (6:1), koja se ne snalazi baš najbolje na bundesligaškim terenima.

U DRVARU MAŠTAJU O TITULI! (VIDEO)

Gomionica je isto u seriji, savladano je Zmijanje (3:1) u derbiju “Manjačkog kraja”, pa je sastav iz Bronzanog Majdana blizu gornjem domu sa devet bodova.

Uzbudljivo je bilo i u Šnjegotini! Pogotovo u finišu meča, OFK Spartak je poveo autogolom Popovića u 86. minutu, i kada se činilo da bodovi idu za Banjaluku, Dražen Vindžanović je u sudijskoj nadoknadi donio izjednačenje svom timu.

Rezultati 5. kola:

Vrbas – Krupa 0:5 (Orozović ‘13, M. Čivčić ‘19, ‘28, M. Ilić ‘38, Zec ‘53)

Borac (ID) – Piskavica 6:1 (Marjanović ‘6, Bjeljac ‘21, ‘Rujević ‘35, Đukanović ‘42, ‘90, Pećanac ‘74 – Blagojević ‘61)

Gomionica – Zmijanje 3:1 (Panić ‘48, Davidović ‘68, Prerad 90 – Savanović ‘84)

Šnjegotina – OFK Spartak 2013 1:1 (Vindžanović ‘90 – Popović ‘86 autogol)

Rekreativo – OFK Banjaluka 2017 2:1 (Zeljković ‘16, ‘24 – Vasić ‘55)