Banjalučki derbi između Željezničara Sport Team i BSK-a pripao je lideru drugoligaškog Zapada, minimalno ali zasluženo!

Tvrda, čvrsta utakmica, u kojoj je domaćin ipak diktirao tempo i stvarao prilike.U prvih 45 minuta trba izdvojiti dvije sjajne prilike Markovića, ali jedan njegov udarac završio je pore, a drugi preko gola Ratkovića. Krunić je takođe iz slobodnog udarca uzdrmao prečku BSK-ovog gola, ali to je sve naplatio u 35. minutu.

Prošteao se kroz odbranu “romatičara”, nanizao nekoliko igrača gostiju koji su padali kao pokošeni, na kraju i golmana Ratkovića, zastao, sačekao da e vrati na gol i zatresao mrežu! Majstorija kakvih malo viđamo na našim terenima….

I u nastavku slična situacija na terenu, Željo je napadao i promašivao, a kazna je mogla stići u 90. minutu. BSK je prvi put došao do gola, ali sjajnu priliku maestralno brani Kukrika i ostaje 1:0 za Željezničar.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – BSK 1:0 (1:0)

StrijelAc: 1:0 Krunić (35). Stadion: na “Predgrađu”. Gledalaca: 300. Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Dragan Kesić (oba iz Gradiške) i Zoran Bosančić (Srbac). Delegat: Ostoja Marković (Teslić). Žuti kartoni: Kević, Ostojić, Petković, Bosančić (Željezničar Sport Team), Jekić, Trninić,  Maksimović, Milojević, Banjac, Damjanović, Nježić.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Tadić, Kević (od 90. Šaula), Bosančić, Marković, Krunić, Jokanović (od 89. Čolić), Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 60. Šatara).

BSK: Ratković, Radaković (od 19. Knežić), Milić, Jekić, Trninić, Maksimović, Milojević, Bamburać (od 52. Jović), Banjac, Dujaković, Damjanović.