Fudbaleri Borca slavili su u krajiškom derbiju, savladavši Rudar Prijedor sa 2:0, čime su svoju prednost na čelu prvoligaške tabele povećali na velikih devet bodova.

Derbi, zahvaljujući veoma jakom vjetru i izuzetno teškom terenu, nije donio kvalitetnu predstavu, ali trčanja i borbenosti nije nedostajalo. Iako je Borac od prvog zvižduka krajnje nesigurnog sudije Velimira Drinića iz Modriče krenuo ofanzivno, sa željom da što prije dođe do vođstva, prvu priliku su imali gosti. Naime, jedna duga lopta za Milu Popovića preletjela je odbranu Banjalučana ali je Asmir Avdukić bio oprezan i stigao da interveniše ispred ovozimskog pojačanja Prijedorčana.

Ubrzo potom, samo četiri minuta kasnije, slavlje domaćih igrača i navijača. Nakon jednog centaršuta sa desne strane golman Rudara, Dejan Inđić, ”zaplivao” je u prazno, lopta je došla do Siniše Radoje koji je vraća na peterac gdje Petru Kuniću nije bilo teško da je pošalje u praznu mrežu.

Do kraja poluvremena Borac je nastojao da poveća prednost dok su se izabranici Zlatka Jelisavca ograničili na rijetke pokušaje iz kontranapada, ali promjene rezultata nije bilo.

Već na otvaranju drugog dijela, tačnije u 50. minutu, riješeno je pitanje pobjednika. Svoj prvijenac u dresu Borca, bar kada su takmičarski mečevi u pitanju, postigao je Miloš Đorđević koji je, nakon odličnog dubinskog proigravanja, čak dva puta prevario Dejana Inđića, a onda pored dvojice protivničkih igrača, sa nekih pet metara, naprosto zakucao loptu u mrežu.

Sve što su gosti u nastavku uspjeli da urade, bio je pokušaj centaršuta Stefana Gavranovića u 59. minutu, kada mu je lopta prešla preko noge, a onda pogodila gornji dio prečke gola Borca.

Četiri minuta prije kraja kapiten ”crveno-plavih”, Boris Raspudić, oštro je na centru startovao na Novicu Petrovića, a Drinić je jedva dočekao da mu, umjesto očekivanog i zasluženog žutog, pokaže direktan crveni karton.

BORAC – RUDAR PRIJEDOR 2:0 (1:0)

1:0 Kunić (9), 2:0 Đorđević (50). Stadion: Gradski. Gledalaca: 2.500. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) – 5,5. Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Stefan Tešanović (Sarajevo). Delegat: Dragan Simić (Šamac). Žuti kartoni: Vejnović (Borac), Petrović (Rudar Prijedor). Crveni karton: Boris Raspudić (Borac) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Đorđević (Borac) – 7,5.

BORAC: Avdukić -, Vejnović 7, Ojdanić 6,5, Puzigaća 7, Radoja 7, Kunić 7, Dujaković 6,5, Raspudić 7, Đorđević 7,5 (90+1. Kukić -), Burazor 6 (73. Guzina -), Zekanović 6 (89. I. Danilović -). Trener: Vule Trivunović.

RUDAR PRIJEDOR: Inđić 6, Davidović 6, Malović 6, Vojinović 6,5, Petrović 5,5, Lolić 6,5, Šakić 6 (66. Malinović -), Rokvić 5,5 (46. Jaćimović 6), Gavranović 6, Popović 6 (60. Panić 6), Marić 6,5. Trener: Zlatko Jelisavac.