U derbiju začelja, Tekstilac je odnio bodove iz Modriče i tako upisao prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezonu, a Modričani su upisali i sedmi uzastopni poraz i produžili nevjerovatnu seriju od 639 minuta bez postignutog gola.

Gosti stižu do vođstva već u 7. minutu preko Miljanovića, da bi bivši igrač Alfe, Rado Radić, u 39. minutu uduplao prednost.

U nastavku, “krojači” su rutinski odigrali, a preko mladog štopera Kušljića u 66. minutu, za konačnih 0:3.

U sljedećem kolu, Alfa Modriča putuje u Foču, dok Tekstilac dočekuje Omarsku.

ALFA MODRIČA – TEKSTILAC 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Miljanović (7), 0:2 Radić (39), 0:3 Kušljić (66).

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: 100. Sudija: Nikola Tešanović, pomoćnici: Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo) i Aleksandar Kapur (Brčko), delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Žuti kartoni: Ninković, Kostadinović, Omerhodžić (Alfa Modriča), Radić, Duspara, Miljanović (Tekstilac).

ALFA MODRIČA: Trišić, Omerhodžić, Pljevaljčić, Limić (od 61. Karvaljo), Alizadeh, Kuljanin, Kostadinović, Ninković, Halilović (od 73. Simić), Živković, Nišizaki (od 80. Janković). Trener: Milan Petrović.

TEKSTILAC: Simić, Marić, Jolović, Kojić, Hasikić (od 82. Reljić), Duspara (od 78. Bašić), Miljanović, Kušljić, Ignjić, Zeljković, Radić (od 75. Đuričić). Trener: Ognjen Koroman.