Pobjednom nad Proleterom iz Teslića (3:1) fudbaleri Tekstilca su stigli do šestog ovosezonskog prvenstvenog trijumfa i tako nastavili savršen niz na domaćem terenu.

“Krojači” su poveli već na početku susreta, u 7. minutu, kada je sopstvenu mrežu zatresao Radešić, da bi krajem prvog dijela prednost domaćih udvostručio Vitinjo iz kaznenog udarca. Nakon desetak minuta igre u nastavku Stiven je svojim petim prvenstvenim pogotkom riješio sve dileme oko pobjednika.

Teslićani počasni pogodak postižu u 67. minutu kada je mrežu Blagojevića pogodio Đukarić.

Tako je Dejan Pijetlović pobjedom debitovao na klupi “krojača”, nakon ostavke Zorana Bujića, a sledeću priliku za dobar rezultat imaće na gostovanju u Šipovu.

TEKSTILAC – PROLETER 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Radešić (7, autogol), 2:0 Vitinjo (42, penal), 3:0 Stiven (56), 3:1 Đukarić (67). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 100. Sudija: Boja Tomić (Gradiška). Pomoćnici: Milan Radulović (Prnjavor) i Nenad Vujić (Modriča). Delegat: Miroslav Aleksić (Banjaluka). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Tadić, Marić (Tekstilac), Nikolić, Ristić (Proleter).

Tekstilac: Blagojević, Marić, Ivinjo, Tadić (od 70. Mitrović), Trivan (od 88. Aleksić), Dragonjić (od 70. Slijepčević), Simić, Sedlar, Ignjić, Stiven, Vitinjo.

Proleter: Hasić, Đukarić, Ristić, Nikolić, Osmić (od 88. Pavlović), Aleksić (od 63. Vukmirović), Radešić (od 77. Sekulić), Stanković, Simić (od 63. Karabegović), S. Kuzmanović, B. Kuzmanović (od 88. Babić).