U sedmom prvenstvenom kolu Tekstilac je ispustio prvi ovosezonski trijumf u posljednjem sekundama meča protiv favorizovane Slobode (1:1), nakon velike borbe.

Tekstilac je bio bio puno agilniji u uvodnim minutama susreta, a posebno opasan bio je Miljenović koji je u dva navrata ugrozio golmana Todorovića, ali bez konkretnog učinka. Vrijedi istaći i previd sudije Došle koji je, po mišljenju mnogih, propustio da sankcioniše sapletanje Prljete u kaznenom prostoru prilikom izgledne situacije u 10. minutu. Na samom kraju prvog dijela dobar utisak “krojaca” je pokvario Duspara kada je nakon jednog nepotrebnog naguravanja zaradio drugi žuti karton.

Uprkos nejednakom broju igrača na terenu, u nastavku je viđena uglavnom izjednačena i borbena igra bez puno šansi. U jeku borbe, petnaestak minuta prije kraja susreta, “krojači” dolaze do prednosti nakon što je udarac mladog Bašića iznenadio golmana gostiju Todorovića i za vršio u mreži gostiju. Sloboda je kraja susreta imala blagu inicijativu bez ozbiljnijih prijetnji, sve do pete minute sudijske nadoknade kada je mrežu Tekstilca pogodio usamljeni Alić.

Tekstilac – Sloboda NG 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Bašić (72), 1:1 Alić (90+5). Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 300. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva) i Gojko Crnobrnja (Banjaluka). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Dejan Dabić (Vlasenica). Žuti kartoni: Prljeta, Radić, Hasikić, Marić, Reljić (Tekstilac), Račić, Saletović, Fontemači (Sloboda). Crveni karton: Zlatko Duspara (Tekstilac) u 45. minutu.

Tekstilac: Simić, Marić, Jolović, Ćorić, Zeljković (od 84. Kušljić), Ignjić (od 58. Đurićić), Radić, Prljeta, Miljenović (od 58. Reljić), Duspara, Kojić (od 20. Bašić). Trener: Ognjen Koroman.

Sloboda (NG): Todorović, Dodig, Abrego, Samardžić, Crepaldi, Račić (od 46. Smajić), Tiro, Kesić, Fontemači. Saletović, Alić.

“Derventa cafee, FOTO: Nikola Kulaga”