U derbi susretu 23. kola m:tel Prve lige RS, u Modriči, domaća Alfa i Zvijezda 09 podijelili su bodove, odigravši 1:1.

Gosti prvi stižu do gola i to nakon kardinalne greške Ninkovića, Šarčević taj “poklon” koristi za 0:1.

Domaća ekipa je u nastavku atakovala na gol golmana Avramovića, koji je bio nesavladiv do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada Kojić postiže pogodak za izjednačenje i konačnih 1:1.

ALFA MODRIČA – ZVIJEZDA 09 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šarčević (39), 1:1 Kojić (90+3).

Stadion: “Dr Milan Jelić”, utakmica igrana bez gledalaca. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš), pomoćnici: Goran Ilinčić (Prijedor) i Željko Čelica (K. Dubica), delegat: Zoran Vujat, kontrolor: Dragan Skakić (oba Gradiška). Žuti kartoni: Ninković (Alfa Modriča), Jović, Stanišić, Blagojević, Rakić (Zvijezda 09).

ALFA MODRIČA: Simić, Pljevaljčić, Radić, Koprivica, Vuković, Demonjić, Ninković, Prljeta (od 80. Božić), Lukić, Kojić, Kesić (od 53. Vujić). Trener: Dario Purić.

ZVIJEZDA 09: Avramović, Beširević, Jović, Stjepanović, Blagojević (od 46. Ninković), Hasanhodžić, Tojčić, Svraka, Matić (od 71. Stanišić), Dražić, Šarčević (od 74. Rakić). Trener: Igor Savić.