Dobra utakmica na “Šljunkari”, gdje je Karanovac više srećno nego spretno došao do tri boda u duelu sa Mladosti iz Kotor varoša. Tokom svih 90 minuta viđen je izjednačen duel, u kojem je posjed lopte bio na strani domaćina, ali gosti su često iz brzih kontranapada prijetili golu karanovčana.

Domaćin je u vodstvo došao poslije diskutabilnog penala, kada je lopta pogodila u ruku Stupara. Da li je ili ne bilo namjere, najbolje zna arbitar Kuvalja, koji je odmah pokazao na bijelu tačku sa koje je siguran bio Grujić.

Kotorvarošani do izjednačenja dolaze iznenada u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Na centaršut Đakovića loše reaguje golman Dobrijević, ispada mu lopta, a Kršić se nalazi tamo gdje je najpotrebnije i posprema je u mrežu za 1:1.

U nastavku ista meta isto odstojanje, domaćin ima inicijativu, a gosti prijete iz kontri. I onda možda ključni trenutak meča. Igrao se 80. minut kada je sijevnula kontra Mladosti, Jurić izlazi sam ispred Dobrijevića, ali udarac je neprecizan. Kako to obično biva u fudbalu kazna stiže u finišu. Prvo Milošević, a zatim i Dimitrijević postižu pogotke za konačnih, Karanovac – Mladost 3:1.

KARANOVAC – MLADOST (KV) 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Grujić (22, penal), 1:1 Kršić (45), 2:1 Milošević (85), 3:1 Dimitrijević (90). Stadion: “Šljunkara”. Gledalaca: 50. Sudija: Ljubiša Kuvalja. Pomoćnici: Bojan Balaban (oba iz Srpca) i Dejan Stjepanović (Banjaluka). Delegat: Darko Ćetojević (Srbac). Žuti kartoni: Stupar, A. Tepić (Mladost).

Karanovac: Dobrijević, Ducanović (od 86. Kojadinović), Šteković, Milaković (od 62. Anđelić), Milošević, Dimitrijević, Dedić (od 86. Vujinović), Grujić, Račić, Vujičić, Kopanja.

Mladost (KV): Kutić, Bašić (od 90. Janković), Jurić, Vučenović, Hadžiselimović, M. Tepić, A. Tepić, Kršić, Đaković, Đukić, Stupar.