Derbi 23. kola na regionalnom Zapadu igran je na “Poljanama” gdje je FSA dočekao lidera Karanovac. Na kraju su gosti iz Banjaluke slavili ubjedljivo (0:4) i ostli u trci za prvim mjestom koje vodi na drugoligaški Zapad.

Gosti su u rasponu od samo dva minuta riješili pitanje pobjednika kada su prvo Šteković u 27. minutu, a neoliko trenutaka kasnije i Aleksić pogodili mrežu Vranješa, što je bio i rezultat prvog dijela igre. U nastavku meča razigrao se prvi strijelac gostiju Siniša Milošević koji je još dva puta pogodio mrežu FSA, koji nakon sjajnog proljećnog starta vezao je dva poraza, zanimljivo oba od ekipa iz Banjaluke.

FSA PRIJEDOR – KARANOVAC 0:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Šteković (27), 0:2 Aleksić (29), 0:3 Milošević (60), 0:4 Milošević (76). Stadion: „Poljana“. Gledalaca: 50. Sudija: Slaviša Jovanić. Pomoćnici: Vladimir Ančić (oba iz Prnjavora) i Aranđel Milišić (Banjaluka). Delegat: Saša Adamović (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Kobas (FSA Prijedor), Bojanić (Karanovac).

FSA Prijedor: Vranješ, Rečević, Marin, Lajić, Drinić, Bujić (od 56. Kobas), Mikić (od 80. Šormaz), Mudrinić, Čulić, Ikanović (od 46. Karupović), Stević.

Karanovac: Pupovac, Lukajić (od 73. Kojadinović), Ducanović, Bojanić (od 68. Vasilić), Vuković, Milošević, Tomičić (od 62. Milosavljević), Aleksić, Dedić, Tomaš, Šteković.