Fudbaleri Gorice savladali su kotorvarošku Mladost sa 3:0 u okvoru 7. kola regionalnog Zapada. Ovim trijumfom tim iz Šipova probio se na četvrtu poziciju sa 13 bodova, ali imaju i susret manje u odnosu na rivale, dok je Mladost na 11 poziciji sa 6 bodova na svom kontu.

Domaćin je otpor Mladosti slomio tek u nastavku susreta, kada su tri lopte završile iz leđa Durakovića. Seriju je otvorio raspoloženi Jovo Perković u 62. minutu, kada je pogodio iz slobodnog udarca. Samo tri minuta kasnije, ponovo Perković, i ponovo iz slobodnog udarca, ali ovaj put još iz dalje pozicije.

I konačan rezultat postavlja kapiten Stanko Malinović koji nakon povratne lopte udarcem sa 10 metara pogađa gol kotorvarošna za 3:0.

GORICA – MLADOST (KV) 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Perković (62), 2:0 Perković (65), 3:0 Malinović (81). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Garić. Pomoćnici: Miloš Kovačević i Marko Milunić (svi iz Prijedora). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Perković, Gajanović, Ćurko (Gorica), N. Hibić, Lišančić, A. Hibić (Mladost).

Gorica: Ilić, Ćurko, Cumbo (od 81. Prole), Mitrić, Kljajić, Perković, Gajanović, Mešić (od 62. Oparnica), Malinović, Ivić, Ružičić (od 45. Marić).

Mladost (KV): Duraković, Bašić, Jusić, Vučenović, Trifković, Lišančić, N. Hibić, Avdić, Jurić, Muždekić (od 74. Perišić), A. Hibić.