Izuzetno uzbudljiva jesen na bundesligaškim terenima! U posljednjem kolu u Krupi na Vrbasu odlučen je šampion prvog dijela sezone, a to je sastav Šnjegotin, koji je u derbiju kola savladao Karanovac (0:1) i tako zaokružio sjajnu jesen, koja je krunu dobila u posljednjih 90 minuta.

Dobro izbalansiran tim koji igra efikasan fudbal, predvođen odličnim trenerom Slađanom Peulićem i katicom za sve u klubu Daliborom Vujičićem najozbiljniji je kandidat za viši rang, što bi bila i kruna ovog sastava iz pitomog sela u čelinačkoj opštini.

ŠNJEGOTINA ZIMUJE NA TRONU! (FOTO/VIDEO)

Prve pobjede u sezoni i to u posljednjem kolu ostvarili su OFK Banjaluka 2017 i Omladinac, i to obje ekipe slavile su na gostujućim terenima! Banjaluka je bila bolja od Zmijanja (0:2), dok je Omladinac petardom ispratio Gomionicu predavši joj fenjer barem do proljeća.

Najprijatnije iznenađenje lige svakako je OFK Sloboda! Sastav iz Piskavice u seriji je od šest utakmica bez poraza, i prava je šteta što se završava sezona, a u posljednjem kolu na pleća su oborili OFK Spartak 2013 (4:3). Osvojenih 19 bodova garancija su da će Sloboda u nastavku sezone mnogo toga se pitati, pogotovo u Piskavici.

Rekreativo i Sloga Nektar domaćim pobjedama potvrdili su svoj status u gornjem dijelu tabele, i sigurno da kvalitetom koji posjeduju vrebaće priliku da možda preuzmu i sam tron.