Jedinstvo iz Žeravice nastavlja teror na drugoligaškom Zapadu. U derbi meču 6. kola savladali su u odličnoj fudbalskoj predstavi sastav Laktaša (4:1) i tako su došli do 15-og boda u sezoni.

Poveli su domaći u 9. minuti preko Bojana Ilića, a prednost je u 32. udvostručio Boris Lazić. Gosti u 40. minuti ostaju sa igračem manje, budući da je drugi žuti karton, poslije naguravanja sa protivnikom, zaradio Saša Bursać.

Laktaši uspijevaju smanjiti rezultat u 51. minuti, a strijelac je kapiten Branko Keleman. Ipak, cijeli plijen pripao je na kraju domaćinu a sve dileme riješili su Stefan Milojević u 55. i kapiten Ognjen Škorić u 64. minuti. Laktaši su imali svoje prilike koje nisu iskoristili, a Jedinstvo je uz malo sreće nastavilo pobjednički niz. U narednom kolu Laktaši dočekuju Ljubić, a Jedinstvo gostuje Proleteru.

Suđenje na ovoj utakmici na čelu sa dobojlijom Stankom Todorovićem bilo je na izuzetno visokom nivou.

JEDINSTVO – LAKTAŠI 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Ilić (9), 2:0 Lazić (32), 2:1 Keleman (51), 3:1 Milojević (55), 4:1 Škorić (64). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Stanko Todorović (Doboj). Pomoćnici: Dejan Radić (Modriča) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Kovljen, Ilić, Škorić (Jedinstvo), Šavija (Laktaši). Crveni karton: Saša Bursać (Laktaši) u 40. minutu.

Jedinstvo: Hamzić, Bubić, Stanković (od 53. Behara), Nedić, Ilić (od 77. Rizvanović), Škorić, Milojević, Zekonja, Arežina (od 83. Crljenković), Lazić, Kovljen.

Laktaši: Blagojević, Telić, Šipovac (od 72. N. Banjac), Šavija, Radetić (od 48. Savić), Stamenković, Erceg, Bursać, Lekić (od 83. C. Banjac), Popović, Keleman.