Fudbaleri  Kladara  su novi lideri na Regionalnom zapadu  sa devet  bodova  i   gol razlikom  12:3! Malo ko je to očekivao, ali novi regionalac sa srbačke opštine samo igra fudbal, a rezultati sami po sebi dolaze.

Ekipa trenera  Zorana Vranića je  Naprijed  poslala  kući za Banjaluku sa pet golova u mreži.

Igrao se 34. minut kada je Nemanja Janković načeo mrežu golmana Nikole Diljevića. Janković je prošao po lijevoj strani i  ušao kazneni prostor ,predriblao jednog gostujućeg  igrača i prizemnim udarcem pogodio za 1:0. Mogli su  gosti sa  Mejdana do izjednačenja u prvo poluvremenu. Novaković je  raspalio po lopti  sa nekih 20  metara ,  ali njegova lopta završila je na prečki , pa se tako na odmor otišlo sa minimalnim  vodstvom  domaće ekipe.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala jedna ekipa,  a to su Kladari  koji  su očitali čas fudbala igračima Naprijeda.

Na 2:0 Kladari su povisili u 49. minutu kada je nekadašnji igrač  Župe iz Milosavaca Ostoja Došlov  prošao kao voz kroz odbranu gostiju, idealno  centrirao,  pronašao usamljenog Nemanju Jankovića na drugoj stativi koji je glavom posprema u mrežu za 2:0. U 53 minuti Stefan Gajić je srušen u kaznenom prostoru, a glavni sudija Todorović pokazao je na bijelu tačku. Sa 11 metara  precizan je bio Radan Zelenac za 3:0. Janković je do het -trika došao u 56. minuti kad je Ostoja Došlov prošao po lijevoj strani pronašao Jankovića koji sa pet  metara  pogađa za 4:0. Konačan rezultat ovog meča postavio je Stefan Gajić u 86. minutu iskoristivši  idealnu  asistenciju Riste Bijelića za veliku pobijedu  domaće ekipe od 5:0.

– Prvih pola sata je bilo neizvjesno, dali smo gol na vrijeme, a ostalo smo odgrali  baš onako kako treba. I prije ovog meča tvrdio sam da imamo ekipu  za vrh tabele, što smo do sada igrama i potvrdili – poručio je Goran Zelenac, prvotimac Kladara.

KLADARI – NAPRIJED 5:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Janković (35), 2:0 Janković(49), 3:0 R. Zelenac (53), 4:0 Janković(56), 5:0 Gajić (86).  Stadion: FK Kladari. Gledalaca: 50. Sudija: Branislav Todorović (Gradiška). Pomoćnici: Zoran Ančić  i Mirko Vojvodić (oba iz Prnjavora). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka).  Žuti kartoni: Dabić (Kladari), Ćurković (Naprijed).

Kladari: Radak, Nježić (od 85. Jurišić), Kostić, Dragojević, Dabić, R. Zelenac (od 70. Savić),  Jorgić, Janković, Došlov, G. Zelenac (od 73. Bijelić), Gajić.

Naprijed: Diljević, Trivić (od 64. Bajić), Lakić, Ćurković (od 56. Antonić), Vasiljević, Tomičić, Novaković, Diljević, Sabljić, Bojinović, Miletić (od 46. Ilić).