Debi na klupi Radnika Vlado Jagodić neće pamtiti po dobrom, jer je njegova ekipa poražena na gostovanju kod Tuzla sitija rezultatom 2:0, u 27. kolu Premijer lige BiH.

Strateg iz Banjaluke nije imao čarobni štapić pa da u samo tri dana od preuzimanja upražnjenog mjesta na kormilu popravi formu tima iz Bijeljine koji čeka velika borba za opstanak u eliti. Ovim porazom šanse Radnika da sačuva status sve su manje i ovo mu je bila šest utakmica zaredom u kojoj nije osjetio slast pobjede i stigao samo do dva boda.

– Nismo odigrali kako smo se dogovorili prvih pola sata. Za ovakvu važnost utakmice mislim da smo primili dva glupa gola. Možda golovi nisu došli iz nekih zrelih šansi, ali dozvoliti onakav prvi gol nije adekvatno nama. Imali smo dva izlaska na golmana, da smo jedan gol dali, vjerovatno bi možda bilo neizvjesnosti – rekao je Jagodić.

Imala je ekipa iz Semberije nekoliko prilika da postigne gol na “Tušnju”, ali nije bilo smirenosti u završnici kod njenih igrača, dok je odbrana ponovo pokazala svoje slabosti. Bijeljinci su primili i 13. pogodak u posljednjih šest mečeva, što jasno govori o tome koji segment igre Jagodić mora da popravi, mada je jasno da to neće stići preko noći. Ostalo je još šest kola do kraja, u igri je 18 bodova koji mogu da donesu spas, ali je potrebno da fudbaleri pokažu mnogo više od onoga u Tuzli.

Prvi gol je pao u 39. minutu kada je sjajno proigravanje Gorana Brkića iskoristio Petar Mišić da fenomenalnim potezom savlada Luku Bilobrka. Napadač domaćeg tima sa nekih sedam metara lobovao je istrčalog čuvara mreže za vođstvo od 1:0.

Gosti su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali nisu bili konkretni u završnici. Prvu izgledniju priliku za goste imao je Jovan Motika, koji je početkom drugog poluvremena šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Nevres Fejzić nije bio ozbiljnije ugrožen. Odbrana gostujućeg tima kumovala je drugom golu, jer se Ajdin Nukić lako oslobodio svog čuvara u 65. minutu i uposlio Nermina Crnkića na drugoj stativi, kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Motika je ponovo zaprijetio u 79. minutu, kada je imao kolosalnu priliku, našao se oči u oči sa Fejzićem, koji je odbranio njegov pokušaj, a do kraja nije bilo prilika ni na jednoj strani.