Banjalučki premijerligaš startovao je pobjedom na pripremama u Zlatiboru. Savladan je srpski superligaš Spartak sa 4:2.

Trener Vlado Jagodić bio je, svakako, zadovoljan onim što je vidio u prvom nastupu svojih igrača još od marta i okršaja sa Veležom u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

– Naravno da sam zadovoljan. Na sastanku sa igračima pred početak utakmice rekao sam im da je bitno da Borac uđe u seriju, nebitno da li su to prijateljske, kup ili prvenstvene utakmice, sa samopouzdanjem i željom da pobijedi. Treba imati u vidu da nismo igrali četiri mjeseca, tako da je sve ovo dobro. Naravno da ima mnogo mjesta za napredak, ali bitno je da je psihološki momenat na našoj strani. Savladali smo protivnika koji dolazi iz Superlige Srbije, iako nije bio kompletan. Mene veseli i prvo poluvrijeme, gdje je pet-šest igrača pokazalo da je već na nivou koji očekujem. I u drugom poluvremenu imali smo dobar izbor, širinu, tako da ću biti na slatkim mukama. Bitni su mladost i brzina. Vidjeli ste u drugom poluvremenu, kada je protivnika trebalo “dovršiti”, imali smo još tri-četiri šanse, i dobro je što je tako. Trudićemo se da sve ovo bude još bolje – rekao je Jagodić, čija ekipa će u utorak igrati protiv još jednog srpskog superligaša, Inđije.