Fudbaleri srbačke Sloge teže su nego što se očekivalo pobijedili raspoloženu ekipu Sloge DIPO iz Gornjih Podgradaca rezultatom 3:2 u prvoj prijateljskoj utakmici u okviru priprema za Drugoligaški “Zapad”.

Domaći su poveli već u 3. minutu, kada je Nikola Kopanja uputio odličan centaršut. Na drugoj strani je pronašao je Gorana Zelenca koji odlično spustio loptu glavom na peterac gdje natrčava Vlado Milošević koji nije imao težak zadatak da ubaci loptu u praznu mrežu za 1:0.

Mogli su gosti brzo do izjednačenja, ali mladi napadač Podgračana Vuk Maletić nije iskoristio čist zicer i situaciju jedan na jedan sa golmanom. Gosti su imali dobru priliku preko Mihajla Mijatovića koji je izašao sam pred golmana Nemanju Smiljanića, zaobišao ga je, ali je otišao previše u stranu, ubacio je, a Mišo Mandić sjajno uhvatio volej i pogodio prečku .Gosti su izjednačili na 1:1 kad je golman Smiljanić nespretno reagovao i srušio napadača Sloge Dipo Mijatovića u svom kaznenom prostoru. Odgovornost s bijele tačke preuzeo je kapiten Rade Paspalj koji je bez problema pogodio mrežu Smiljanića za 1:1.

U nastavku susreta domaći su prebacili u brzinu više, zaigrali nešto agresivnije, a kao plod takve igre bila su dva brza pogotka u mreži gostiju. Prvo je novajlija u ekipi srbačke Sloge Stefan Milojević koji je pobjegao odbrani gostiju, izašao 1 na 1 sa čuvarem mreže i rutinski ga savladao.

Samo tri minute kasnije Nikola Kopanja je iskoristio grešku štopera Pavla Paspalja, potom se sjurio ka golu i matirao golmana Dabića za 3:1.

Konačni rezultat postavio je Mišo Mandić iz penala u 86. minutu nakon što je jedan domaći igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

SLOGA (S) – SLOGA DIPO 3:2

Strijelci: 1:0 Milošević, 1:1 R. Paspalj (penal), 2:1 Milojević, 3:1 Kopanja, 3:2 Mandić (penal). Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 20. Sudija: Dalibor Gvozdić.

Sloga(S): Smiljanić, R. Zelenac, Rakić, Vasić, Zukanović, I. Nježić, G. Zelenac, Pantelić, Kopanja, Milojević, Milošević. Još su igrali: Maletić, Bogovac, Ugren, V. Nježić, Grgec, Cvijetić, Simić.

Sloga DIPO: Dabić, Ćirić, P. Paspalj, Kostić, Kovačević, R. Paspalj, Ostojić, Todorović, Maletić, Krunić, Mijatović. Još su igrali: Timarac, Mandić, Dončić, Plavanjac, D. Paspalj.

Tekst i foto: Goran Popović