Sloboda se iz Dervente vraća sa pjesmom!

U važnom meču za opstanak izabranici trenera Marka Tešića slavili su pobjedu 0:2.

Agresivni gosti do vođstva dolaze u 20. minutu igre. Suljević je prošao po lijevoj strani odbrane “krojača”, a na daljoj stativi se najbolje snalazi Angeleski i loptu šalje iza leđa golmana Markovića. Do kraja prvog dijela gosti iz Mrkonjića uspijevaju potpuno razbiti igru konstantnim odugovlačenjima, tako da se na odmor odlazi minimalnom prednosti Slobode.

U nastavku Tekstilac prebacuje igru na polovinu gostiju, ali jedino što uspjeva u uvodu drugog poluvremena jeste priprijetiti nakon udarca iz ugla preko Kušljića. U 70. minutu domaći su imali najbolju priliku, ali na dodavanje Đekića “kratak” je bio Marić. Desetak minuta kasnije novu odličnu priliku nakon kornera je imao Đekić, ali njegov udarac glavom sa “linije” čisti odbrana domaćih. Na kraju, kazna stiže u sudijskoj nadoknadi kada konačan rezultat postavlja Zekanović nakon kontra napada.

TEKSTILAC – SLOBODA NB (MG) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Angeleski (20), 0:2 Zekanović (90). Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 250. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Pomoćnici: Veljko Makitan i Branislav Zvijerac (oba iz Gradiške). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti kartoni: Sosa, Perić (Tekstilac), Suljić, Soldat, Angeleski, Zekanović.

Tekstilac: Marković, Marić, Jolović, Kušljić, Aleksić (od 45. Prljeta), Sosa, Đekić, Teofilović (od 66. Ćorić), Bašić (od 75. Perić), Duspara (od 84. Lejić), Jovanović.

Sloboda NB (MG): Stjepanović, Danilović, Arežina (od 52. Lazendić), Suharev (od 36. Gavrić), Zekanović, Mitrić, Koprivica, Burazor, Suljić, Nenad, Angeleski (od 64. Soldat).