Dva kola do kraja jeseni, još mnogo napoznanica, ali nešto se i nazire!

Na vrhu Naprijed čuva tron, i sa remijem u Dubravama bez golova (0:0) primakao se jesenjim počastima. Klub iz Banjaluke zatekla je i vijest o smrti njenon dugogodišnjeg igrača i trenera Brane Pekeza.

U Srpcu velika goleada Sloge začinjena čak sa devet lopti u mreži Progresa, a najefiksniji u pobjedničkom timu bio je Zoran Zelenac sa het – trikom.

Gorica je bila bolja od Čelinca (2:1), a zanimljivost ovog meča da su sva tri pogotka postignuta u prvih 18 minuta, u ostatku meča mreže su mirovale.

Tekstilac je nastavio sa dobrim partijama u Derventi, oružje je položio Proleter (3:1), dok je malo iznenađenje viđeno u Prijedoru gdje je FSA poražen od Jedinstva (1:2), i to preokretom ekipe iz Žeravice koja je do cijelog plijena stigla pogotkom Hajdarevića u 88. minutu meča.

Konačno pobjeda i Borca, i to u veoma teškom meču za šamčane, koji su na pleća oborili Crni vrh (1:0), dok je meč u Brodu završen bez pogodaka, jedan bod za Trn nosi Sloga koja je ostala u samom vrhu.

Na “Mlakvama” ništa novo, nova petarda u mreži Slobode, ovaj put u režiji Brda (1:5). Ni ritam srijeda – subota, čini se ne odgovora sastavu iz Novog Grada, koji čvrsto drži fenjer bez boda u devet odigranih kola, a po svemu sudeći takav scenario očekuje ih gotovo sigurno do kraja jeseni.

Rezultati 13. kola:

Gorica – Čelinac 2:1 (Malinović ‘14, Jović ‘18 – Babić ‘7)

Tekstilac – Proleter 3:1 (Radešić ‘7 autogol, Vitinjo ‘42 penal, Stiven ‘56 – Đukarić ‘67)

Sloboda (NG) – Brdo 1:5 (Ekić ‘45 – Karajica ‘29, Miodragović ‘37, ‘55, Vujatović ‘57, Vojniković ‘90)

FSA Prijedor – Jedinstvo 1:2 (Stegić ‘60 – Šakotić ‘75, Hajdarević ‘88)

Borac Šamac – Crni vrh 1:0 (Mitrović ‘7)

Sloga Srbac – Progres 9:0 (Šervel ‘7 penal, Zelenac ‘23, ‘27, ‘64, Travar ‘38, Remić ‘63, ‘66, V. Nježić ‘81, Jokanović ‘83)

Dubrave – Naprijed 0:0

OFK Polet 1926 – Sloga Trn 0:0