Fudbaleri Kozare savladali su Alfa Modriču (4:1) u prvom meču 26. kola m:tel Prve lig Republike Srpske!

Međutim, do bodova prvoligaš iz Gradiške nije stigao baš lako, a činilo se u jednom trenutku da bi gosti iz Posavine mogli i do bodova spasa, jer imali su i te kako aktivan rezultat i više od pola sata igrača više.

Da će ovo biti njegov dan Jovan Bokić je potvrdio u devetom minutu kada je matirao Krnetića, ali gosti preko Šoškića u 26. minutu dolaze do poravnanja i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Kada je Đorđe Veljkić u 56. minutu morao na hlađenje prije vremena, mnogi su pomislili da će bodovi krenuti iz Gradiške. Međutim, i sa igračm manje domaćin je bio opasniji, i to vrlo brzo naplaćuje novim pogotkom Bokića, a Dejan Glišić u 74. minutu uduplava prednost Kozare, koja tako dolazi do nova tri boda. Sjajnu partiju domaćin je krunisao i pogotkom rezerviste Beuka u 79. minutu za konačnih Kozara – Alfa Modriča 4:1.

Ovim trijumfom izabranici Alena Medovića sada se nalaze na petom mjestu sa 40 bodova, dok je Alfa i dalje pretposljednja sa 25 bodova, i pulenima Joce Stokića slijedi grčevita borba barem za mjestima koja vode u baraž za opstanak u eliti.

KOZARA – ALFA MODRIČA 4:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Bokić (9), 1:1 Šoškić (26), 2:1 Bokić (68), 3:1 Glišić (74), 4:1 Beuk (79). Stadion: Gradski “Velimir Sombolac”. Gledalaca: 150. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Pomoćnici: Milan Basrak (Prijedor) i Strahinja Trifković (Pale). Delegat: Mirko Duvnjak (Rogatica). Kontrolor: Siniša Lazić (Prijedor). Žuti kartoni: Bokić, Takahaši (Kozara), Ofosu (Alfa Modriča). Crveni karton: Đorđe Veljkić (Kozara) u 56. minutu.

Kozara: P. Glišić, Tešić (od 72. Bubić), Bokić, Jandrić, Delić (od 60. Sadiković), Takahaši (od 76. Beuk), Tabata, Veljkić, Popović (od 60. Rudan), Pepić, D. Glišić.

Alfa Modriča: Krnetić, Pliego (od 55. Limić), Jolović, Sedlar, Šoškić (od 55. Marić), Prljeta, Numanović, Trifković, Ofosu (od 66. Gerić), Jošitomo (od 55. Pljevaljčić), Karić (od 71. Mićić).