Fudbalski rat u Krupi na Vrbasu završen je pobjedom domaće ekipe, na kraju Krupa – Sloboda NG (1:0)!

Derbi je opravdao očekivanja, imalo se šta za vidjeti. Sve je prštalo u 90 minuta, ali u granicama fer-pleja. Poneka čarka na terenu, uz visok adrenalin svih igrača bili su samo dio kolorita koji je ukrasio derbi. A, u derbiju prolaznu ocjenu mora dobiti i arbitar iz Gradiške Dragan Kesić, koji je gospodski odradio posao. Kartoni, penal, nekoliko puštanja prednosti….osjećao je igru baš onako kako treba, i nije želio da bude iznad utakmice, a to i jeste odlika dobrih sudija!

Derbi je odlučen već u drugom minutu, majstorija brzonogog Blaževića i mreža Trake se zatresla. Malo ko je mogao očekivati da će to biti i krajnji rezultat ovog uzbudljivog meča, a bilo je prilika na obje strane.

Sloboda je bod(ove) promašila u 32. minutu, kada je kazneni udarac zapucao Ljubomir Kovačević. Mogao je i morao bolje, jer da je tada rezultata izjednačen, ko zna šta bi se do kraja izdešavalo.

Napadali su gosti iz Novog Grada i drugo poluvrijeme, bilo je prilika i poluprilika, a istakao se i golman Krupe Milošević, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

U finišu meča Sloboda je postigla i pogodak, ali on je opravdano poništen, zbog prekršaja nad golmanom Miloševićem, ali da je bilo uzbudljivo, i te kako jeste…..

A, onda sudijska nadoknada od pet minuta, veliki pritisak gostiju da dođu do izjednačenja, ali i prostor za kontranapade domaćina, iz kojeg je umalo došao mat, ali se i Trako istakao.

Pogledajte kako je to izgledalo u posljednjih dramatičnih pet minuta….

I onda kraj, zaslužena pobjeda Krupe. Izabranici trenera Vladimira Ilića “šepure” se na vrhu sa četiri boda prednosti, ali još uvijek duvaju im za vrat Sloboda, Sloga i Zvijezda 09. Biće zanimljivo i vatreno u posljednjih sedam kola, i treba da bude….

Još rečenica – dvije o Slobodi. Odlična ekipa! Ima glavu i rep, i očigledno da je Duško Vranešević sa svojim saradnicima sklopio dobitni mozaik. U ovih 90 minuta nedostajalo je i malo sreće, ali sigurno da nisu razočarali i zbog toga mogu najviše sami biti razočarani….Predsjednik Mladen Bosančić na tribinama izgubio je glas bodreći svoj tim, ovaj put nije pomoglo…..

Dva mlada trenera, dva lava, koja su se upustila u borbu sa fudbalskim vjetrenjačama Republike Srpske, Vladimir Ilić i Duško Vranešević zaslužuju podršku, jer oni će graditi sa klupa neki bolji fudbalski svijet na ovim prostorima….

Bitka u kanjonu “Tijesno” je završena, slijede nove na “Mlakvama”, “Lukama”, Etno selu Stanišići, do konačne pobjede. Jedna dobijena bitka ne znači i dobijen rat, a rat će dobiti najbolji iz pomenute četvorke. Neka im je svima srećno…..