Kakvo kolo na drugoligaškom Zapadu! Sedam utakmica, i svih sedam pobjeda domaćina. Gosti su ovaj put otišli kućama tužni, a sigurno da su na nekim mečevima važili za favorite. Krenimo redom….

Mrkonjićka Sloboda nanijela je prvi poraz Jedinstvu, i to više nego zasluženo. Iako igraju stalno kao gosti (Krupa na Vrbasu) dojučerašnji prvoligaši prevazišli su sebe, i na kraju došli do tri veoma dragocjena boda, koja im daju koliko toliko miran san za nastavak sezone.

Zato na “Đolovima” nema milosti! Borac je upisao još jednu ubjedljivu pobjedu. Polet je vrlo brzo položio oružje, a blistao je ko drugi nego Stefan Tomaš, strijelac četiri gola za svoj tim.

Prva radost i na “Mlakvama”! Sloboda je savladala trnsku Slogu, a sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta, iako su domaćini strijepili do poslednjeg sudijskog zvižduka. Zlata vrijedna pobjeda izabranika Zlatka Jelisavca.

Laktaši su vodili u Donjoj Slatini sve do samog finiša kada je Džafić načeo mrežu gostiju, a potom Nemanja Ilić iz kaznenog udarca ih je dotukao, jer vodili su gotovo više od 60 minuta, a kući se vraćaju bez boda. Drugi uzastopni poraz, ovaj put u muškoj igri, ali opet bolan….

Aleksandar Žižak donio je Ljubiću nova tri boda. Vratili su se šamčani iz ambisa, od 0:2, stigli do 2:2, ali je Žižak het -trikom ostavio bodove u Prnjavoru.

Slavila je i dobojska Sloga protiv Omarske, baš kao i srbačka i to ubjedljivo u sudaru sa Proleterom.