U sjajnom fudbalskom ambijentu, pred 500 gledalaca, fudbaleri Gorice savladali su Dubrave u meču 13. kola na drugoligaškom Zapadu. Dobra utakmica, u kojoj u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali zato uzbuđenja nije nedostajalo u nastavku meča.

U jeku napada domaćina početkom drugog poluvremena, brz kontranapad gostiju, Demo izlazi sam ispred golmana Ilića, zaobilazi ga, i šok na tribinama, Dubrave vode 0:1!

Ipak, domaćin ne posustaje. Igrao se 59. minut, Miloš Jović sa ivice šesanesterca iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao gola Vasića, i donosi izjednačenje (1:1).

Samo pet minuta kasnije, potpuni preokret! Poslije kornera najviši u skoku je Mitrić i glavom šalje loptu u mrežu za 2:1.

U 79. minutu konačan rezultat postavio je Jović svojim drugom pogotkom, a bio je to evrogol! Odbijenu loptu na vrhu šesnaesterca Jović je zahvatio iz prve, a ona je završila u rašljama za 3:1!

Ovim trijumfom Gorica se učvrstila u vrhu, tim iz Šipova je drugi sa 25 bodova, šest manje od lidera Borca, dok su Dubrave u donjem dijelu tabele, nalaze se na 14. poziciji sa 13 bodova.

Ovdje možete pogledati kompletn snimak utakmice, ili već golove po minutama…..

GORICA – DUBRAVE 3:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Demo (49), 1:1 Jović (59), 2:1 Mitrić (64), 3:1 Jović (74). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 500. Sudija: Nemanja Davidović. Pomoćnici: Bojan Panić i Dragan Keranović (svi iz Prijedora). Delegat: Mario Milijašević (Prnjavor). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Malinović (Gorica), Demo, Ljepojević (Dubrave).

Gorica: Ilić, Peno (od 46. Sakan), Mitrić, Sivonjić, Pastir (od 55. Šobić), Jović, Malinović, H. Jakšić (od 87. D. Jakšić), Bogosavljević, Jović (od 85. Grahovac), K. Lacić (od 46. Halaba).

Dubrave: Vasić, D. Kisin, Sanjicki, Lukajić, Čehajić (od 62. Ljepojević), Kvrgić, Demo (od 77. Nikić), Radosavac (od 65. Popović), Tomičić, Grujić, B. Kisin.