Republika Srpska će najvjerovatnije imati dvojicu finalista amaterskog Kupa regija na nivou BiH Nakon plasmana PFS Istočno Sarajevo voljom žrijeba, i PFS Gradiška u prvo mpolufinalnom meču odigranom u Zenici slavilo je protiv Zeničko – Dobojskog kantona sa 4:2.

Junak susreta bio je Nemanja Gavrić, napadač Dubrava koji je još jednom pokazao da se nalazi u odličnoj formi, jer je i prije tri dana u Prvenstvenom ogledu postigao het-trik, a evo i sada na nivou amaterskih reprezentacija!

Domaćin je poveo golom Jusića u 19. minutu, ali do poluvremena Gavrić okreće situaciju, a već u osmom minutu drugog poluvremena golovima Žižka i još jednom Gavrića PFS Gradiška dolazi do nedostižne prednosti. Poraz domaćina ublažio je rezervista Muratović.

Revanš duel je na programu 24. aprila s početkom od 16.30 časova, a igra se u Dubravama.

NS ZENIČKO –DOBOJSKOG KANTONA – PFS GRADIŠKA 2:4 (1:2)

Strijelci: 1:0 Jusić (19), 1:1 Gavrić (34), 1:2 Gavrić (37), 1:3 Žižak (51), 1:4 Gavrić (53), 2:4 Muratović (75). Stadion: Kamberovića polje. Gledalaca: 100. Sudija: Emir Spahlaić. Pomoćnici: Marko Perić (oba iz Mostara) i Jure Musa (Čitluk). Delegat: Mato Itrić (Brčko). Žuti kartoni: Tadić, Dehić, Kubat, Jusić, Mehić, Kovačić (NS Zeničko – Dobojskog kantona), Keleman, Travar (PFS Gradiška).

NS Zeničko – Dobojskog kantona:  Dehić, Jukić, Tadić (od 46. Muratović), Mehić, Vardo (od 73. Kubat), Šabić, Omerović, Jusić, Kovačić, Lučić (od 57. Sarajlić), Muharemović.

PFS Gradiška:  Đakušić, Radosavac, Keleman, Travar (od 87. Kovačević), Erceg, Žižak (od 90. Babić), Perić, Gavrić, Paripović, Lekić, Šavija.