Gacko slavilo u Banjaluci

Utakmicama 17. kola nastavljena je ženska Premijer liga BiH za odbojkašice, a derbi kola su pred prepunom dvoranom u Kampusu banjalučkog Univerziteta, odigrale ekipe Banjaluka Volleya i Gacka. Nakon pet setova sjajne borbe ekipa Gacka je odnijela dva boda slavivši 3:2, dok banjalučankama za utjehu ostaje jedan bod koji ih je učvrstio na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele.

Prvi set je pripao domaćim igračicama 25:20, da bi gošće ekspresno uzvratile u drugom setu koji su riješile u svoju korist sa 25:15. Ovaj gubitak seta nije uzdrmao banjalučki tim koji je dobio treći set sa 26:24, da bi do kraja meča djevojke iz Hercegovine ipak opravdale epitet favorita te slavile u naredna dva seta, i to 25:18, te 15:9.
Ono što može da raduje oba trenera je visok nivo igre koji su tokom cijelog meča pružale obe ekipe, što je pogotovo bitno ako se uzme u obzir činjenica da plej of počinje za dvije sedmice.
Trener Banjaluka Volleya, Davor Gambiroža, istakao je da nema šta da zamjeri svojim igračicama jer su sve do jedne dale svoj maksimum.
-Vjerovao sam da možemo da pariramo ekipi Gacka i da odvedemo ovu utakmicu u neizvjesnu završnicu. Gostujući tim ima izuzetan kvalitet, a predvođene su sjajnim trenerom. Zadovoljan sam kako smo odigrali ovaj meč i on treba da nam bude vodilja i u danima koji dolaze. Imali smo dosta pehova ove sezone sa sastavom ekipe, ali ove igračice koje su tu dišu kao jedna i želim da im čestitam na igri i zalaganju u ovoj utakmici. Nastavljamo vrijedno da radimo i da se nadamo najboljem. Čeka nas gostovanje u Modriči, pa plej of protiv Jahorine, od koje smo dva puta gubili ove sezone,ali ipak mislim da ako pokažemo igru od danas, da je polufinale plej ofa jako blizu. Drago mi je i što smo imali divnu atmosferu na tribinama, što znači da su ljudi prepoznali naš rad i jednu sjajnu odbojkašku priču koju imamo.
Nakon ovog kola ekipa Gacka se nalazi na trećem, a Banjaluka Volley na četvrtom mjestu prvenstvene tabele, a na tim pozicijama će i ostati bez obzira na ishod utakmica posljednjeg 18.kola koje je na rasporedu narednog vikenda. Banjalučanke će za protivnika u 1/4 finalu plej ofa imati ekipu Jahorine, dok će Gacko na megdan ekipi Modriče.
Posljednje kolo prvenstva daće i odgovor na pitanje koja ekipa uz HE na Drini, gubi status premijerligaša. Najbliži ispadanju je Mostar koji ima 14 bodova, ali ovu ekipu očekuje lagano gostovanje u Višegradu. Po 16 bodova imaju Sloboda, koja ide na teško gostovanje u Gacko, te Goražde sa jednako teškom utakmicom kod Jahorine.
17.kolo: Banjaluka Volley – Gacko 2:3, Mostar – Modriča 2:3, Goražde – Kula 2:3, Bimal Jedinstvo – HE na Drini 3:0, Sloboda – Jahorina 0:3.
Plasman: Bimal Jedinstvo 51, Kula 44, Gacko 41, Banjaluka Volley 27, Jahorina 24, Modriča 19, Goražde 16, Sloboda 16. Mostar 14, HE na Drini 3