Teško je naći prave riječi kako bi se opisala sva dešavanja sa utakmice Omarska – Čelinac (4:1)!

Svi klubovi imaju zlatna vremena, a ove nedjelje je Omarska doživjela svoj vrhunac. Na spektakularan način Omarska je zajedno sa svojim navijačima proslavila osvajanje šampionske titule i plasman u Prvu ligu Republike Srpske. Svi kojima je Omarska u srcu, a vidjelo se da ih ima mnogo, su imali dan za pamćenje, dan koji će se sigurno dugo prepričavati, a bilo je i suza radosnica. Jednom rječju, potpuna euforija.

Proslava je počela nekoliko časova prije utakmice, kada je na stadionu upriličeno zajedničko fotografisanje svih selekcija kluba, od cicibana do seniora. Jedna predivna atmosfera i slika koja na najljepši način oslikava FK Omarska.

Stadion je bio pun već pola sata prije početka utakmice. Zvanično, prisustvovalo je 800 gledalaca, a nezvanično, bilo je i 1.000 gledalaca. Utakmici je prisustvovao i gradonačelnik Prijedora Dalibor Pavlović. Prije početka utakmice predsjednk kluba Krecelj Svetozar je uručio skromni poklon glavnom sudiji današnje utakmice Railić Aleksandru, koji se danas oprostio od suđenja na ”velikom” fudbalu.

Što se tiče same utakmice sa Čelincem, ona je nekako bila u drugom planu, zbog kompletne svečarske atmosfere. Gosti su se bolje snašli u prvom poluvremenu i nakon što je Omarska propustila tri stopostotne priilike, Čelinac je golom  Dubravca iz penala poveo u 37.minutu. Samo dvije minute kasnije Branko Rosić postiže evrogol sa ivice šesnaesterca i izjednačava na 1:1. Ipak, u samom finišu prvog poluvremena gosti odigravaju jednu lijepu akciju i golom Kneževića odlaze na odmor sa prednošću do 2:1.

U drugom poluvremenu, domaći fudbaleri su pojačali ritam i nisu dozvolili da eventualni rezultatski kiks naruši svečanost. U 57. minutu  Panić sa desne strane upošljava Rosića koji izjednačuje rezultat. Desetak minuta kasnije precrtana situacija. Ponovo Panić sa desne strane upošljava Rosića koji sa peterca trese mrežu gostiju i tako postiže svoj šesti het trik ove sezone. Konačan rezultat je postavio Panić u 80. minutu lijepim volej udarcem nakon idealnog centaršuta Anđića sa lijeve strane.

Po završetku utakmice upriličena je ceremonija dodjele medalja i pehara. Pehar je kapitenu Krecelju uručio Mladen Bosančić, član IO FSRS. Ceremonija je zaista izgledala predivno uz vatromet, konfete i šampanjac i u tom trenutku su svima proradile emocije  i igračima i članovima uprave, svim simpatizerima, kao i bivšim igračima Omarske koji su u velikom broju došli na današnju utakmicu. Uz burne ovacije igrači su sa publikom proslavili ovaj veliki uspjeh. Nakon završetka ceremonije, na stadionu je proslavljen ovaj veliki uspjeh uz kobasice, pivo i muziku uživo, pa je fešta trajala do ranih jutarnjih časova.

Teško je rečima dočarati svu ljepotu i količinu emocija koja se desila na stadionu u Omarskoj, ali svi koji su bili, otišli su sa predivnim utiscima….