Odlično drugo poluvrijeme, ukupno pet pogodaka i, na kraju, ipak zaslužena pobjeda Borca u komšijskom derbiju protiv Kozare – 3:2.

Banjalučani su krenuli ofanzivno, već u drugom minutu Predrag Zekanović šutira glavom nakon centaršuta Bojana Puzigaće, ali Stefan Đakušić izbija loptu u korner nakon kojeg Petar Kunić nije bio precizan iz izgledne situacije.

U petom minutu pokušava i Aleksandar Popović, ali njegov šut sa dvadesetak metara Asmir Avdukić zaustavlja bez većih problema. Do isteka desetog minuta bilježimo i pokušaj Ilije Danilovića nakon još jednog kornera, a onda je uslijedilo petnaestak minuta zatišja.

Igrao se 25. minut kada je Puzigaća uspio da se izbori za poziciju iz koje je poslao idealan centaršut na peterac Kozare, a lopta pada na nogu Kunića kojem nije bilo teško da savlada nemoćnog Đakušića.

Pet minuta kasnije Ognjen Škorić prolazi po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac Borca, povlači lopu prema sredini i pokušava da pogodi suprotni ugao, ali se Avdukić ni ovoga puta nije dao iznenaditi.

Posljednja prilika u prvom poluvremenu viđena je u 32. minutu kada je Aleksandar Radulović sjajno proigrao Ivana Delića kojeg u posljednjem momentu blokira Neven Bunić.

Početak drugog poluvremena donio je po jednu dobru priliku na obje strane, šut Delića iz slobodnog udarca koji je otišao tik pored stative, te pokušaj Aleksandra Majdanca kojeg panterskom intervencijom brani Avdukić, a onda je počela prava goleada.

U 53. minutu A. Popović je odlično iskoristio smušene reakcije domaćih odbrambenih igrača, sam sebi stvorio prostor za šut i sa nekih desetak metara jakim šutem pogodio gornji desni ugao Avdukićeve mreže.

U 71. minutu Borac ponovo dolazio do prednosti. Jedna duga lopta upućena je prema Kuniću u šesnaesterac Kozare, napadač Banjalučana ne uspijeva da je ukroti, ali do nje dolazi Zekanović i iz okreta, uz pomoć stative, šalje je iza leđa ponovo nemoćnog Đakušića.

Radost domaćih navijača trajala je svega četiri minuta. Veliku grešku pravi Radulović koji gubi loptu na 25 metara od svog gola, ona dolazi do Škorića koji dobro odmjerenim šutem sa 16 metara pogađa donji desni ugao Borčevog gola.

Pet minuta kasnije Kozara je u prilici i da povede ali je Ilija Danilović u posljednji čas uspio da, nakon prodora Bunića, izbije loptu ispred Škorića koji je bio u naletu.

Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu i to nakon auta koji je sjajno izveo Puzigaća. Loptu je glavom u sredinu prebacio Gedeon Guzina, šut Zekanovića sa svega tri-četiri metra brani Đakušić ali se lopta odbila pravo na nogu ”rezerviste” Miloša Kukića koji je naprosto zakucava u nebranjeni dio mreže.

Rekli su…

Velimir Stojnić, šef stručnog štaba Kozare:

– Čestitam domaćem sastavu na pobjedi, ali i svom timu na jednoj zaista dobroj igri, pogotovo u drugom poluvremenu. Mislim da je utakmica bila zanimljiva, dinamična i da je mogla da zadovolji ukuse prisutnih navijača. Pokazali smo i mi i Borac da se rad sa mladima isplati jer je danas na terenu bilo dosta fudbalera mlađih od 21 godine što je, po meni, jedino ispravno. Nesretna okolnost po nas je da smo, nakon što nisam mogao da računam na Ranka Dekića i Miloša Komljenovića, za samo pet minuta zbog povreda ostanemo i bez Igora Makitana i Ognjena Petrovića.

Vule Trivunović, šef stručnog štaba Borca:

– U prvom poluvremenu smo bili mnogo bolji rival, diktirali tempo i na vrijeme došli do vođstva, ali nismo uspjeli da tu bolju igru krunišemo i drugim pogotkom čime bi, vjerujem, zaključili cijeli meč. U nastavku smo primili pogodak, ali i uspjeli da se vratimo, i to čak dva puta. Ponovo se pokazalo da imamo velikih problema kada izgubimo loptu na našoj polovini jer ne znamo da se odbranimo od brzog kontranapada. Na kraju, sve se po nas završilo onako kako treba, u jednoj interesantnoj utakmici smo slavili i, što je za nas najvažnije, osvojili tri boda. Čestitam igračima obje ekipe na jednoj dobroj i požrtvovnoj, ali i veoma fer i korektnoj igri.

BORAC – KOZARA 3:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (25), 1:1 A. Popović (53), 2:1 Zekanović (71), 2:2 Škorić (75), 3:2 Kukić (87). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.500. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina)  7. Žuti kartoni: Radoja, Puzigaća (Borac).

Igrač utakmice: Bojan Puzigaća (Borac)  7.

Borac: Avdukić 6,5, I. Danilović 6, Ojdanić 5,5, Puzigaća 7, Radoja 6, Kunić 7 (83. Kukić -), Radulović 5,5, Delić 6,5 (83. Burazor -), V. Danilović 7 (83. Guzina -), Zekanović 7, Kondić 6. Trener: Vule Trivunović.

Kozara: Đakušić 6,5, Bunić 6,5, O. Petrović 6, Makitan 7 (63. V. Petković -), A. Popović 7, Majdanac 7, Škorić 7, Marin 6, Aljetić 6, S. Popović 6 (79. Glišić -), Og. Petrović 6 (67. Majetić -). Trener: Velimir Stojnić.