Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su poslije preokreta Krupu (2:1) u prvom finalnom meču 22. po redu Kupa Republike Srpske. Oba trenera Slobodan Starčević i Boris Gavran, svaki sa svojim računicama  ići će na revanš u Krupi na Vrbasu za sedam dana  (26. avgusta), Da li će prvoligaš RS iz svog prvog pokušaja doći do značajanog trofeja, ili će „zeleno – crni“ nakon četiri sušna pokušaja podići pehar najbolje ekipe, ostaje da se vidi,….

Već u drugom minutu „Rudari“ prijete, kada je sa lijeve strane Nišević topovski šutirao sa 20 metara, ali pored desne stative.

Šest minuta kasnije na drugoj strani Milan Ljubenović našao se na 12-13 metara od gola Kuzmića, ali u odsutnom trenutku se okliznuo, pokušao je i Stojanov ispraviti propušteno, ali nije bilo efekta.

U 19. minutu Arežina je opasno zaprijetio, ali Ilić odlično pratio akciju i zaustavio udarac.

U 41. minutu Krupa vodi! Ljubenović sa lijeve strane napravio pometnju, uputio centaršut u srce šesnaesterca, a  Cvijanović pogodio za 1:0.

U samom finišu prvog poluvremena pokušao je Malinović udvostručiti vodstvo, ali lopta odlazi pored lijeve stative.

Pokušao je ponovo Arežina u 50. minutu iz slobodnog udaraca sa preko 25 metara, ali lopta je fijuknula preko gola Ilića.

Krupa se nije branila ni u nastavku susreta, gosti su pokušavali iz brzih kontranapada, a jedan takav viđen je u 66. minutu, ali pokušaj Vukovića odlazi za nekoliko centimetara pored gola Kuzmića.

U 70. minutu izjednačenje, gotovo iz ničega! Burazor je dosta dugo vukao loptu, i kada ni sam nije znao šta će sa njom, opalio je po njoj, a ona završava u mreži u donjem desnom uglu za 1:1.

Potpuni preokret viđen je u samom finišu meča, kada je poslije centaršuta Niševića, Pekija pogodio za 2:1 i veliku radost, ali i kakvu – takvu prednost svog tima pred revanš.

RUDAR PRIJEDOR – KRUPA 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Cvijanović (41), 1:1 Burazor (70), 2:1 Pekija (89). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Čedomir Vićić (Ugljevik) i Željko Latinović (Gradiška). Delegat: Dušan Marković (Bijeljina). Kontrolor: Ranko Dragičević (Banjaluka). Žuti kartoni: Malinović, Ljubenović (Krupa).

Rudar Prijedor: Kuzmić, Nišević, Burazor, Kojić (od 69. Mrkić), Džafić, Arežina, Ćulum, Pekija, Radoja, Pejić, Džasper (od 56. Gavranović). Trener: Boris Gavran.

Krupa: Ilić, Vuković, Damjanović, Mazalica, Mijić, Malinović, Stjepanović, Skopljak, Ljubenović, Cvijanović, Stojanov. Trener: Slobodan Starčević.

Sramna posjeta

Niti pomjeranje termina, kao ni kiša koja je padala sve vrijeme finala, ne bi smjeli da budu razlog za sramnu posjetu, koja je bila oko 500 gledalaca, što je ubjedljivo najmanje u svim dosadašnjim finalima. Čak i ono prvo igrano u ratu (1994) između Kozare i Sloge imalo je za ove prilike strašnu posjetu (5.000), što samo pokazuje u kakvom stanju je fudbal RS.

Medijski mrak

Godinama unazad RTRS je bar jednom godišnje palio kamere i prenosio direktno utakmice finala Kupa RS. Ove godine, ni to! Svaka čast reporterima Slađanu Jeremiću i Slobodanu Babiću, koji su se svojski trudili da svih 90 minuta približe slušaocima ono što se dešavalo na stadionu u Prijedoru, ali najveća svetkovina zaslužuje više, kada gledaoci zahvaljujući napretku tehnike mogu zaviriti gotovo na bilo koji stadion svijeta, u Republici Srpskoj i najvažniji događaji su izvan fokusa, pa nije ni čudo gdje nam je fudbal,…