Odlična fudbalska predstava i zaslužena pobjeda PFS Banjaluka u prvom meču 1/4 finala amaterskog Kupa regija, u najakraćem je rezime dešavanja na pomoćnom terenu Gradskog stadiona. PFS Gradiška i dalje ima veoma aktivan rezultat, i odluka o ekipi koja ide dalje pašće u revanš duelu koji je na programu 11. aprila.

Izabranici selektorskog dvojca Vranješ – Stanarević tokom svih 90 minuta igre bili su bolji, stvorili nekoliko povoljnih prilika, pogodili okvir gola, na kraju i postigli dva lijepa pogotka, pa je trijumf na kraju zaslužen, a ostaje žal što možda nije i sa ubjedljivijim rezultatom, koji bi banjalučku ekipu vodio mnogo mirniju na revanš….

Ono najuzbudljivije desilo se u 4 minuta, i to u periodu od 79. do 83. minuta!

Banjaluka je povela u 79. minutu eurogolom Tomića, a dva minuta kasnije Željko Đukanović makazicama vraća rezultat na početno stanje. Radost PFS Gradiška kratko je trajala jer Dejan Knežević, prvotimac Čelinca pogađa za 2:1 već u sledećem napadu!

PFS BANJALUKA – PFS GRADIŠKA 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Tomić (79), 1:1 Đukanović (81), 2:1 Knežević (83). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Grbić. Pomoćnici: Sreten Udovičić (oba iz Prijedora) i Radislav Kačavenda (Gradiška). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Stupar, Knežević (PFS Banjaluka), Keleman (PFS Gradiška).

PFS Banjaluka: Ilić, Bojanić, Tomić, Dobraš, Ćurković, Gajanović, Knežević, Dedić (od 80. Kuzmanović), Nikolić (od 60. Šervel), Mušanović, Stupar (od 46. Perišić).

PFS Gradiška: Đakušić, Keleman, Kovačević (od 75. Erceg), Bajić, Žižak, Đukanović, Berić, Perić, Paripović, Lekić, Šavija.