Fudbaleri Mladosti iz Donje Slatine upisali su nova tri boda pobijedivši ekipu Dubrava rezultatom 3:1 u meču 13. kola na drugoligaškom Zapadu.

Prvo ime ovog susreta bio je napadač Mladosti Džafer Džafić, koji je postigao dva pogotka i još jednom je pokazao svu raskoš svog talenta.  Domaćin je poveo u 17. minutu kada je Mladen Petruljević je izveo slobodnjak sa oko 25 metara, savladavši golmana Nenada Vasića za 1:0.

U prvoj minutu drugog poluvremena Belmin Velagić je nespretno vratio loptu golmanu Vasiću, Džafić je sve dobro pratio, presjekao loptu, izašao sam ispred golmana, zaobišao ga, i  poslao loptu u praznu mrežu za 2:0.

U 63. minutu Neven Perić je preciznim udarcem sa ruba kaznenog prostora savladao Miličevića za 2:1.

U 81. minutu konačan rezultat postavio je Džafer Džafić majstorskim potezom  digavši pubilku na noge!  “Makazicama” je lobovao golmana gostiju Vasića sa 20 metara. Gol za udžbenike i konačan trijumf Mladosti nad Dubravama od 3:1. Sastav iz Donje Slatine sada ima 22 boda, dok su Dubrave ostale na osmoj poziciji sa 20 bodova an svom kontu.

MLADOST (DS) – DUBRAVE 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Petruljević (10), 2:0 Džafić (46), 2:1 Perić (63), Džafić (81).  Stadion: FK Mladost u Donjoj Slatini.  Gledalaca: 70. Sudija: Nikola Tadić (Banjaluka). Pomoćnici: Velimir Drinić (Modriča) i Branislav Zvjerac (Gradiška).  Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti karton: Berić (Dubrave).

Mladost (DS): Miličević, Paležnica, Petruljević, Huseinagić, Rudan, Hasić (od 75. Jović), Čaušević (od 58. Limić), Perić, Džafić (od 85. Pajić).

Dubrave: Vasić, Velagić (od 46. Perić), Majdanac, E. Demo, N. Gavrić, Berić (od 84. Knežević), Nježić, Milaković, Vukajlović, M. Demo, Kisin.